.

.

2017 Нови пристигнување 30A MPPT соларни задолжен контролор, со LCD дисплеј, max pv текст 150v,12VDC 420Watts,24VDC 840Watts

2017 Нови пристигнување 30A MPPT соларни задолжен контролор, со LCD дисплеј, max pv текст 150v,12VDC 420Watts,24VDC

DEN 5809.00
DEN 6384.00
-9 %
Од стока

Затоа, вашите повратни информации е од исклучително значење за нас. Вашата акција ќе ни помогне да им понудиме на нашите млеко и леб.
Сите наши предмети ќе биде предаден на купувачот Wholesales Alibaba адреса ве молиме да ја потврдува вашата адреса за Alibaba пред да конкурираат.
За објектот безбедноста, за осигурување е препорачливо. – Поставување на Копче 2 : Поставување оптоварување работа на владата, батерија тип и max наплатат струја( во рачен режим се користи за вчитување/ИСКЛУЧУВАЊЕ)
5. – Батеријата Терминали : Поврзете batterires;
12. Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите. 7 до 15 работни дена (исклучени сабота & недела, Јавни
Празник) за повеќето од НАС/велика БРИТАНИЈА/AU дестинации . Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга. полнење тековната;
4. Ние не сме одговорни за било погрешно или undeliverable адреси.
Ако сте љубители на мојот предмети ве молам оставете ме добар фидбек.
Предности на производите :
· MPPT функција да се соберат на максималниот енергија од соларни панел
· кориснички програмабилни големо и плови напони
· големи терминали за лесно жица врски
· ноќно светло функција
· температурна компензација
· 4-фаза полнење циклус (рефус, апсорпција, плови и equalize)
Електронски заштита на функции :
· overcharge и длабоко празнење заштита
· обратна поларитетот заштита за соларен панел, батерија и оптоварување
· автоматски електронски осигурач
· overvoltage заштита на соларен панел на текст
· краток спој заштита на соларен панел и да ја вчитате
· отворено коло заштита, без батерија
· обратна тековната заштита во текот на ноќта
· заштита од преоптоварување
· батеријата overvoltage исклучување
Модел
MPPT-3215
Оперативни перформанси
Систем Напон
12 V/24 V
Максимална Соларни Ќелии
12 VDC 420 Watts
24 VDC 840 Watts
Режим На Потрошувачката На Енергија
Помалку од 1 Вати типична
Врв Ефикасност
97%
DC влез страна
PV Отворено Коло Напон (VOC)
150 volts DC
Максимална струја
25 A
DC излез страна
тековната задолжен
30 A
оптоварување тековната
30 A
Полнење На Батеријата
Полнење алгоритам
4-фаза
Полнење фази
Масовно, Апсорпција, Плови, Equalize
Температурна Компензација
Коефициент –5m V/ C /мобилен (25° уп)
Механички И Животна Средина
Температурата
-25 C . – Поставување Копчето 1 : Поставување оптоварување работа на владата, батерија тип и макс.
Времето за испорака е прибл. Монтажа на Закачалка : Клучалката отворот за монтажа;
10. – Жици Кутија Корица : Лист метални жици кутија, покријте го штити моќ врски;
7.
EMS изразат испорака обично трае 3-7 работни дена во зависност од земјата доставени до.
Повратни информации :
Ние зависи од нашите Alibaba углед и задоволство на клиентите за да се успее.
Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена. Ве молиме бидете сигурни дека превозот адреса е точна.
Ве молиме контактирајте со нас ако не го добие тоа во текот над 4 недели , ние ќе се реши овој проблем во многу кратко време. Ова пониска цена не се одрази на вкупната цена сте платиле или пазарната вредност на производот и може да не важат за земји со различни тарифни правила.

R

Додатоци на производи