.

.

Во 99% Врв MPPT Ефикасност LCD Соларни Задолжен Контролор 50A 12V 24V 48V соларен Панел батерија полнач регулаторот 50A SAKO

Во 99% Врв MPPT Ефикасност LCD Соларни Задолжен Контролор 50A 12V 24V 48V соларен Панел батерија полнач регулаторот

DEN 13453.00
DEN 14311.68
-6 %
Од стока


is_customized:
Yes
Примена:
Сончевиот Систем Контролер
Максимална Струја:
55A
Број На Модел На:
SK-MPPT50A
Номинална Напон:
12V 24V 48V Авто-признавање
Номинална на Полнење и Празнење Тековната :
50A
Макс PV Соларни Отворено Коло Напон:
150VDC
Соларни Обратна Поларитетот Заштита:
Yes
Краток Спој Заштита:
Yes
Производ големина:
260X223X93.5mm
Нето тежина:
3.0 kg
Екранот:
LED+LCD
Гаранција:
2-Годишно Одржување Слободни
R

Додатоци на производи