.

.

SUNWALK 24pcs 6V 2W 330mA Епоксидна смола Куќишта Соларни ќелии Панел Поликристални Силикон Соларен Панел за DIY и Тест

SUNWALK 24pcs 6V 2W 330mA Епоксидна смола Куќишта Соларни ќелии Панел Поликристални Силикон Соларен Панел за

DEN 4164.96
Од стока

Карактеристики : -Висока Ефикасност Минијатурни Соларни ќелии, лесно може да се организира за поголемо оптоварување апликации вклучувајќи повисок напон и струја се товари. -Минијатурни компактна големина, со цврсти атрактивни обвивка. Со овие соларни ќелии панели на власт удобен апаратот со слободни зелена енергија од сонцето. Технички Датум : - Материјал : Поликристални силициум - Работа напон : 6 V - Open-коло напон : 7.2 V - Работат на струјата : 0 ~ 0.33 Макс - Моќ : 2 W - Ефикасност : 15~17% - Димензија : 136*110*3мм - Тежина : 0.072 kg Пакети вклучуваат : 24 * соларен панел Забелешка : 1. Нормално ние ги користиме стандардната црна боја база одбор, а бојата може да биде мала различни, бидејќи на различни производство на серија. 2. За да се постигне одреден параметар, аранжман на соларни ќелии силикон обланди може да биде со мала разлика, но спецификација е иста како што е опишано. 3. На соларни ќелии панел ќе бидат покриени од страна на ЈП филм, некои може да меур со воздух под филм, тоа нема да влијае на перформансите, можете да го отстраните филм, исто како и во филмот на мобилен телефон панел. 4. Бојата на силициум соларни ќелии е сина или црна. 5. Како соларен панел, на сончева светлина, сила ќе влијае на перформансите на соларни ќелии, ве молиме користете го во добра сончева светлина.

Број на Панели:
1
Тип:
Соларни Ќелии
Номиналниот Капацитет:
330mAh(Max)
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Број На Модел На:
SW0206
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
136*110*3mm
Број на Клетки:
1
Бренд Име:
SUNWALK
is_customized:
Yes
Max. Моќност:
2W
Производство Занает:
Епоксидна смола Ламинат
R

Додатоци на производи