.

.

SUNWALK 6pcs 2W 12V Поликристални Силикон Соларни ќелии Панел Епоксидна смола Капсулирало Мини Соларни ќелии за DIY и Образование

SUNWALK 6pcs 2W 12V Поликристални Силикон Соларни ќелии Панел Епоксидна смола Капсулирало Мини Соларни ќелии

DEN 1225.92
Од стока

Карактеристики : -Висока Ефикасност Минијатурни Соларни ќелии, лесно може да се организира за поголемо оптоварување апликации вклучувајќи повисок напон и струја се товари. -Минијатурни компактна големина, со цврсти атрактивни обвивка. Со овие соларни ќелии панели на власт удобен апаратот со слободни зелена енергија од сонцето. Технички Датум : - Материјал : Поликристални силициум - Работа напон : 12 V - Open-коло напон : 13.2 V - Работат на струјата : 0 ~ 0.166 Макс - Моќ : 2 W - Ефикасност : 15~17% - Димензија : 136*110*3мм - Тежина : 0.072 kg Пакети вклучуваат : 6 * соларен панел Забелешка : 1. Нормално ние ги користиме стандардната црна боја база одбор, а бојата може да биде мала различни, бидејќи на различни производство на серија. 2. За да се постигне одреден параметар, аранжман на соларни ќелии силикон обланди може да биде со мала разлика, но спецификација е иста како што е опишано. 3. На соларни ќелии панел ќе бидат покриени од страна на ЈП филм, некои може да меур со воздух под филм, тоа нема да влијае на перформансите, можете да го отстраните филм, исто како и во филмот на мобилен телефон панел. 4. Бојата на силициум соларни ќелии е сина или црна. 5. Како соларен панел, на сончева светлина, сила ќе влијае на перформансите на соларни ќелии, ве молиме користете го во добра сончева светлина.

Број на Панели:
1
Тип:
Соларни Ќелии
Количка За Соларен Панел:
No
Флексибилни Соларни Панел:
No
Број На Модел На:
SW0212
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
136*110*3mm
Номиналниот Капацитет:
166mAh(Max)
Број на Клетки:
1
Бренд Име:
SUNWALK
is_customized:
Yes
Max. Моќност:
2W
Производство Занает:
Епоксидна смола Ламинат
R

Додатоци на производи