.

.

2017 промет на големо со медицински kt спорт терапија со лек се заштитат мускулите еластична сплотена памук 5cm 31.5 м Kinesiology лента

2017 промет на големо со медицински kt спорт терапија со лек се заштитат мускулите еластична сплотена памук

DEN 2736.00
Од стока

Еластична памук супстрат
2. Поддршка на функцијата на мускулите.
Kinesio стил на лента е наменета да се носи за 3-5 дена. Еластичност 160~190%
3. Латекс слободни
10. Обезбедување на стабилност на зглобовите.
Еден час по барање што ќе го издржат атлетска активност и туширање, без да излетаат.
Ние се стремиме да се направи најдобро производи со користење на нашиот производство и купување на сила да стане основно ниска цена производител и снабдувач на оган и безбедност на производи, Медицински здравствени производи и производи за домашна нега за безбедност на производи.
Што е од корист разликуваат Kinesiology Лента (еластична спортски лента, терапевтски снимање) од други ленти?
удобно : 100% Висок Степен на Памук,воздух-пропустливост ,
160% Еластична , исто флексибилност како човечки кожата и мускулите Топлина Активира Лепило
Функција : многу светлина, благи, и хипоалерген Латекс Слободни Уникатен дизајн - воздух пропустливи, microscopically лифтови кожата, канали далеку влага Издржливи - просечна користење им овозможува на 3 дена по апликацијата Повеќе Економски - обично 8-10 апликации за ролна лента. Не остава остатоци на делови од телото
8. Имаме напредно производство, развој, Логистика и производи менаџмент capabilitied.
Спортски Безбедност snf терапија производи : Kinesiology лента, лек лента, крстот лента, prewrsp лента,хокеј лента, спортски заштита ,Безбедност ќебиња, безбедносни ракавици, Заштитни Елеци, CPR маски, Носилки и безбедност ќебиња;
Медицински производ : Медицински отпад кутии, остар контејнери,ракавици точење, Вшмукување Единица, вшмукување лагер.5 м Saferlife kinesiology лента
Saferlife kinesiology Ленти се користат во kinesiology снимање третмани на мускулите fascia, тетива на симптомите и подобрување на ефикасноста на природните процесот на подобрување на циркулацијата и лимфната дренажа.
Kinesiology снимање и Acu снимање техники може да се користи на многу различни апликации :
Bruising, оток и sprains
Артритис олеснување
Карпален тунел синдром
Едем
Plantar fasciitis
Мускулите се ре-едукација
mprove циркулација
1. Меки и удобни
5. Поттикнување на проток на течности под кожа. Отпорен на вода
9.
Нашите Производи Вклучуваат :
Домашна нега производи : слушни помагала, дигитални термометри, челото лента термометар,крвен притисок монитор.
ГОЛЕМИНА : SL08-008 Kinesiology лента(5cm*31.
Се применува снимката еден час пред спортската активност или туширање - ова им овозможува на лепак да се придржува во целост.
По пријавата, лента треба да се нанесуваат за да го активирате топлина чувствителни лепак. Кожата дише
7.
Функција
1.
Обидете се да се избегне над-протега на лента за време на апликација за да се избегне иритација на кожата. беше воспоставена во 2009 година, Ние, главно, снабдување расположливиот meedical производ. здравствени производи, спортски терапија и безбедност на производот.
ПАКЕТ :
******************************************************************************************************************************************
За Saferlife :
SAFERLIFE ПРОИЗВОДИ КО. NB не користите фен за да го активирате лепак.5 м)
5cm x 31. Противалергиски лепило
Она што е Saferlife Kinesiology Лента ?
Супер тенок, високо еластична терапевтски лента кои се обезбедува поддршка и компресија за спортски повреди, мускулна напнатост и заедничките нарушувања.
Реакција на касетата е ретка, но нови корисници, или корисници со чувствителна кожа, треба да се погледне за знаци на иритација. Добро затегнувачка цврстина
6. Силна и сигурен stickness
4.5 м kinesiology лента беж ,црна,розова, сина бои на располагање.
Фабриката Работи Продавница :
Сертификат :
.
Кога јас може да го користи?
За поддршка на мускулите за време на спортски активности
Адреса мускулна напнатост
Да им се помогне на лимфна дренажа
За да го активирате ендогени аналгетик системи
За да се поправи заеднички проблеми
Како е тоа применува?
Кожата треба да бидат ослободени од нафта, пот, лосион или вода пред примена на лента.

R

Додатоци на производи