.

.

27mm 32-милиметри КОЧАН Чип 5W 7W 3W 9W AC напон 220V 110V Нема потреба Smart IC возачот Smart IC Бела крушка светилка За DIY LED Floodlight на Вниманието

27mm 32-милиметри КОЧАН Чип 5W 7W 3W 9W AC напон 220V 110V Нема потреба Smart IC возачот Smart IC Бела крушка

DEN 25.00
DEN 36.96
-32 %
Од стока


32-милиметри 27 MM Кочан LED Грав Чип AC110 V 220 V ПРЕДВОДЕНА Крушка Светилка Со Smart IC Возачот Светилки Светлина 3 W 5 W 7 W 9 W центарот на Вниманието DIY Отворено Потоп Светлината Опис : Содржина : КОЧАН LED Smart Чип Моќ : 3 W /5 W/7 W/9 W Напон : AC220 V / AC 110 V (Нема потреба напојување ) Led Чип Модел : SMD Со Smart IC Возач Боја Температура : Ладна Бела 6000-6500 K;Топло Бела 2800-3200 K Боја Рендерирање Индекс : Ra80 Зрак Агол : 120 степен Тема : Нема Потреба Возачот;Smart IC;Лесно да се DIY Како да го користите : Поврзете 220 V/110 V животниот век : над 10.000 часот Домување материјал : Алуминиум Големина : 27mm/32-МИЛИМЕТРИ Функција: Ниска потрошувачка, висока осветленост. Енергија-заштеда на енергија и еколошки, е погоден за рециклирање. Ниска топлина генерирање, без УВ или ИНФРАЦРВЕНА светлина зрачење. Сеизмички, отпорност, не-термички зрачење, безбеден и стабилен, сигурен Погоден за дом, канцеларија и изложба осветлување Многу ниска топлина генерирање, покрај заштеда на светлината моќ има долг животен век, без опасни материјали. Инстант почеток, без да трепка. цврста состојба, shockproof. Се заштеди енергија повеќе од обичните светилки. Направени од високо квалитетни материјали. Внимание : Тоа мора да треба heatsink алуминиум за ладење, не таа светлина без heatsink алуминиум. Не е потребно напојување,контактирајте со 220 V/AC 110 V директно,Suiteable за DIY Овие се нашата фабрика места, ако цел помалку од 7 долари, ние испрати без следење на информации; ние ви препорачуваме да се купат повеќе производи; ви Благодариме Пакет Содржина : 1 buc * КОЧАН Led Чип

Емитуваат Боја:
Y27mm, Y32MM
Wattage:
3W 220V, 5W 220V, 3W 110V, 7W 220V, 9W 220V, 5W 110V, 7W 110V, 9W 110V
боја:
Бела, Топло Бела
Тип На Објект:
LED Светилки
Led Сијалица Тип:
Вниманието Сијалица
Прозрачна Флукс:
500 - 999 Lumens
сертификација:
CQC,CE,RoHS,EMC,CCC
Обликот:
Свет
Просечен Живот (часот):
50000hrs
Бренд Име:
Tightsen-Home
Зрак Агол(°):
180°
База Тип:
Оптоварување
Моќ Толеранција:
1%
LED Чип Бренд:
Epistar
Напон:
AC110V/220V
Повод:
дневна соба
Број на LED Чип:
1 buc
LED Чип Модел:
3W Висока Моќност
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Должина:
Y27MM/Y32MM
Wattage:
3W 5W 7W 9W
боја на светлина:
Бела, Топло Бела
Дијаметар:
27MM 32-МИЛИМЕТРИ
тип 1:
LED чип
тип 2:
КОЧАН LED Светло Монистра
тип 3:
led сијалица
Тип 4:
LED СВЕТЛА
Тип 5:
Led диоди
R

Додатоци на производи