.

.

3W 4W 5W 6W Дома Автомобил RV Морски Брод DC 12V G4 led Светлина, Крушка Светилка со 9 led диоди 12 led диоди 15 led диоди 16leds SMD 5050 12V Бесплатен Превозот

3W 4W 5W 6W Дома Автомобил RV Морски Брод DC 12V G4 led Светлина, Крушка Светилка со 9 led диоди 12 led диоди

DEN 598.00
DEN 672.00
-11 %
Од стока


>>>Спецификации : Домување Материјал : Алуминиум База Тип : G4 Напон : AC/DC12 V Dimmable : ДА Моќност : SMD5050 Led Прозрачна Флукс : 200-300 LM Зрак агол : 120deg Долг живот : 500,000 часа
Светла Боја : Топло бела (3000-3500 K);Природен бело (6000-6500 K)
>>> Карактеристики :
Безбедно и ефикасно.
Најдобри заштеда на енергија, ниска топлина и пониска потрошувачка на енергија.
Долг животен век, висока прозрачна ефикасност.
Големо намалување на емисијата на јаглерод, еколошки.
Цврста состојба, shockproof.
Издржливи aeronautic алуминиум.
Центарот на вниманието, не VU и IR зрачење.
Не содржи олово, жива и други загадување елементи.
Со цел да се вклопи стандард Gu10 фитинзи.
Погоден за сали, кафулиња, канцеларија или домашна употреба.
>>>Објект се прикаже :
>>>Производот Сертификати :
CE & Ro HS
>>>Превозот : Ние Брод на Светот, освен APO/FPO. Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 15 до 25 работни дена. Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена. >>>Гаранција и Гаранција : 12 месеци Гаранција. Купи со доверба ! Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати. Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект. Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
>>>Други Политики : Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход. Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими. Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро. Сериозни Купувачот Само! Ве молиме место конкурираат само ако вие се согласувате со сите услови.

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела
Wattage:
1w, 3w, 4w, 5w
Тип На Објект:
LED Светилки
Бренд Име:
JOYLIT
Зрак Агол(°):
120°
LED Чип Бренд:
Epistar
Просечен Живот (часот):
50000
База Тип:
G4
Напон:
12V
LED Чип Модел:
SMD5050
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Моќ Толеранција:
1%
Прозрачна Флукс:
250 - 499 Lumens
Број на LED Чип:
9 компјутери
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
Повод:
дневна соба
Led Сијалица Тип:
Пченка Сијалица
Должина:
40mm
Обликот:
пита
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
CCC,CE,RoHS
Температура На Боја:
Топло Бела (2700-3500K)
R

Додатоци на производи