.

.

За Контрола на температурата се Префрлите Термостат 85 целзиусови степени Нормално Блиску KSD301

За Контрола на температурата се Префрлите Термостат 85 целзиусови степени Нормално Блиску KSD301

DEN 171.36
Од стока


Тоа е блиску до површината да достигне 85 степен целзиусови степени, а потоа префрлете ја отворите. Автоматски мод. Кога површината cools исклучување околу 5 степени, прекинувачот автоматски се затвори. Отворање-затворање на издржливост : 10000 пати или повеќе (под номинална оптоварување). Општа цел на ниска цена, компактен, голем капацитет, минута тековната термостат. Оваа KSD301 термостат се користи или како контрола на температурата и безбедност граница за домаќинство електрични апарати и широко применливи за кафематот, бојлер, потопување греалки, електрични cookers, микробранови печки, автоматски toasters, итн.
Име на производ : Термостат;Модел : KSD301;Акција
Тип : Нормален Затвори(Н. Ц.)
Акција Температура : 85 °C;Напон на струјата : AC250 V
10 A
Изолација Отпор : 100 M?;Коло Отпор : 50 M?
Големина : 3.4 x 1.1 cm/ 1.34" x 0.4" (L*H);Материјал : Метал

R

Додатоци на производи