.

.

95 целзиусови степени НЕМА Контрола на Температурата се Префрлите Термостати KSD301 5A 250V

95 целзиусови степени НЕМА Контрола на Температурата се Префрлите Термостати KSD301 5A 250V

DEN 171.36
Од стока


Широко се користи за контрола на температурата или заштита за домаќинство електрични апарати.Тоа е отворен до површината достигне 95 целзиусови степени степен, тогаш префрлете се затвора. Општа намена, автоматско ресетирање, ниска цена, со голем капацитет, минута тековната термостати.Примена : апарати за домаќинство електрични апарати, КОМПЈУТЕРИ, микробранови печки, во песна, фрижидери, електронски рерна, греење единица, coffeepot, бојлер, и др.
Име На Производ : Температура Се Префрлите Термостат;Модел
Нема. : KSD301;Контакт Тип : Нормално Отворен (N. O.)
Акција Температура : 95°C;Напон/Тековни : 250 V
5 A;Коло Отпор : 50 Mohm
Изолација Отпор : 100 Mohm;Големина на (Секој) : 3.4 x x x x x
1.8 x 1.2 см / 1.3" x 0.7" x 0.47" (L*W*H);Дупка Кол :
0.3 цм/ 0.118"
Монтажа Дупка Проред : 2.4 cm / 0.94";Материјал : Метал,
Пластични;Боја : Црна, Сребрена На Ѕвонење

R

Додатоци на производи