.

.

KSD301 92 целзиусови степени Температура се Префрлите Bimetal Диск Термостат NC

KSD301 92 целзиусови степени Температура се Префрлите Bimetal Диск Термостат NC

DEN 171.36
Од стока


Опис : Тоа е широко се користат за контрола на температурата или заштита за домаќинство електрични апарати. Примена : вода диспензерот, електрично отворање шишиња со вода, sterilizer, микробранова печка, кафематот, ориз, cookers, клима и други електрични апарати.
Име на производ : Themostat;Модел : KSD301;Тип :
Нормално Блиску
Акција Температура : 92 целзиусови степени Степен;Напон : 10 A,
AC250 V;Коло Отпор :
Изолација отпор : 100 Mohm;Големина на(Секој) : 3.5 х
1.1 cm/1.37" x 0.43"(L*H)
Материјал : Метал, Пластика;Боја : Црна, Сребрена На Ѕвонење

R

Додатоци на производи