.

.

3.7 V 2000mAH 845241 полимер литиум јонска батерија Li-ion батерија за напојување банка Е-КНИГА MP4 GPS ТЕЛЕФОН

3.7 V 2000mAH 845241 полимер литиум јонска батерија Li-ion батерија за напојување банка Е-КНИГА MP4 GPS ТЕЛЕФОН

DEN 523.20
Од стока

10
* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core поради над вршењето на заштитна плоча.
Предупредување : Обратна задолжен не е дозволено, батеријата треба да бидат поврзани според поларитетот точно, и не може да се укине.
Опис
Спецификација
Забелешка
1
Батеријата Модел
845241
Кориснички
2
Минимален Капацитет
2000m AH
0. Кога батеријата се користи, е утврдено дека енергијата треба да биде исклучено кога на енергија е намалена, па како да се избегне текот на испуштање. Долгорочно чување, најверојатно, ќе доведе до намалување на капацитетот на батеријата и батеријата пакет, како и потребата од 1-3 На полнење / Празнење циклус за да се постигне максимална празнење капацитет. Батеријата може да изгори или да произведуваат штетни материи. Кога батеријата е топло, не се допре до тоа cools надолу. Не обидувај се да се батерија одвојување или мечка истиснување и судир, може да предизвика батеријата треска, гори од алкална електролити ќе оштетување на кожата и очите, исто така може да се јаде облека.05
Со текот на испуштање граница притисок : 2. Батеријата треба да се полни и празни еднаш во три месеци. Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија, во спротивно тоа ќе има празнење.
Здраво, ние сме сите батерии имаат обичај големина,
ако треба да се прилагодите на големината на вашата батерија,
контактирајте со нас, ние може да го прилагодите според вашите барања.

R

Додатоци на производи