.

.

3.7 V 3300mAH 446180 полимер литиум јонска / Li-ion батерија за да се ВИДИМЕ таблет компјутер GPS mp4 МОЌ БАНКА

3.7 V 3300mAH 446180 полимер литиум јонска / Li-ion батерија за да се ВИДИМЕ таблет компјутер GPS mp4 МОЌ БАНКА

DEN 465.00
DEN 619.20
-25 %
Од стока

Долгорочно чување, најверојатно, ќе доведе до намалување на капацитетот на батеријата и батеријата пакет, како и потребата од 1-3 На полнење / Празнење циклус за да се постигне максимална празнење капацитет. Ако батеријата да се појави бучава, висока температура, протекување и други абнормални ситуација, ве молиме веднаш престанете да го користите.10
* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core поради над вршењето на заштитна плоча. Краток спој, не е дозволено, инаку тоа ќе доведе до трајно оштетување.0 C
9
Макс. полнење тековната
1. Батеријата може да изгори или да произведуваат штетни материи.

R

Додатоци на производи