.

.

3.7 V 3400mAH 376883 Полимер литиум јонска / Li-ion батерија за мобилен телефон GPS е-книга говорникот dvd таблет компјутер

3.7 V 3400mAH 376883 Полимер литиум јонска / Li-ion батерија за мобилен телефон GPS е-книга говорникот dvd

DEN 461.00
DEN 614.40
-25 %
Од стока

Батеријата треба да се чува подалеку од детето, доколку се проголта, веднаш да го контактираат лекарот да се справи со. полнење тековната
1. Кога батеријата се користи, е утврдено дека енергијата треба да биде исклучено кога на енергија е намалена, па како да се избегне текот на испуштање. Долгорочно чување, најверојатно, ќе доведе до намалување на капацитетот на батеријата и батеријата пакет, како и потребата од 1-3 На полнење / Празнење циклус за да се постигне максимална празнење капацитет. Не се стави во оган или се обиде да ја размонтираат батеријата.0 C
Батеријата е предвидено со заштитна плоча, која има функции за спречување текот на полнењето, во текот на извршувањето, со текот на струја, краток спој, итн. Батеријата треба да се избегне употреба на печат, треба да се обезбеди соодветна вентилација на уредот, инаку батеријата може да произведе водород, во случај на палење точка ќе предизвика експлозија.0 C
9
Макс. Батеријата може да не се користи во граничните услови, како што се : ограничување на температура, длабоко циклус, екстремни над полнење и со текот на испуштање.
Заштита одбор параметри
Работат на струјата : 1. Батеријата може да изгори или да произведуваат штетни материи. При првата употреба на новата батерија или долгорочно складирање се користи, пред треба да биде исполнет со електрична енергија. Батеријата не е дозволено да се стави во вода.
Опис
Спецификација
Забелешка
1
Батеријата Модел
Кориснички
2
Минимален Капацитет
3400m AH
0. Чувајте ја батеријата на ладно, суво место. Кога батеријата не е во употреба, тоа треба да биде отстранета од уредот. Полнење метод според техничките спецификации на нашите. Не обидувај се да се батерија одвојување или мечка истиснување и судир, може да предизвика батеријата треска, гори од алкална електролити ќе оштетување на кожата и очите, исто така може да се јаде облека. Надворешната обвивка и надворешниот јакна цевка за да ја отстраните батеријата. Батеријата треба да се полни и празни еднаш во три месеци. Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија, во спротивно тоа ќе има празнење. Бесплатно користење на соодветните полнач. Не директно на батеријата лемење. Кога батеријата е топло, не се допре до тоа cools надолу. Краток спој, не е дозволено, инаку тоа ќе доведе до трајно оштетување.2 C
4
Номиналниот Напон
3.
Имајте на складирање
Со цел да се обезбеди батеријата да се одржи капацитетот ниво, на предлог на батеријата и батеријата пакет -20~35 C Складирање, ниска влажност, не корозивни гас услови за Батеријата да се избегне висока температура или висока влажност на чување, инаку тоа ќе доведе до истекување на батеријата, рѓа, и низок капацитет.
Предупредување : Обратна задолжен не е дозволено, батеријата треба да бидат поврзани според поларитетот точно, и не може да се укине.v
7
Температура на чување
-535c
една година
8
Макс продолжи испуштање струја
1.

Капацитетот На Батеријата:
3400mAh
Број На Модел На:
376883
Пакет:
No
Бренд Име:
Литар енергија на батеријата
Големина:
Prismatic
Тип:
Li-полимер
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
3400mAh
R

Додатоци на производи