.

.

E14 Модерна голем пајак плетенка лустери бела црна ткаенина нијанси/DIY 10 глави LED Кластери од Виси таванот светилка осветлување

E14 Модерна голем пајак плетенка лустери бела црна ткаенина нијанси/DIY 10 глави LED Кластери од Виси таванот

DEN 6845.00
DEN 11040.00
-38 %
Од стока

Поминале "CE" "ROHS" сертификација орган.
Информации за производот Технички Детали Ставка Тежина од 3,5 КГ Производ Димензии L125 CM * W28 CM *H160 CM Реден број на модел YY-P13295 Боја бела или црна Стил модерна Заврши бела ИЛИ црна Материјал метал+ткаенина Извор на Енергија E14 MAX 10*40 W
Напон
110-240v ве молиме оставете порака што треба напон стандардни откако ќе поставите цел
Појавување на светилки : 10x max. 40 W E14 (не се вклучени) Димензии : текстил кабел (должина околу 170 cm), Димензии без кабелски оператор : Т 600 x 600 W x H 1540 мм, околу димензии со кабел држач : Т 1200 x 1200 W x H 1100 мм време на Испорака
Во принцип,пратката ќе испорака до вашата адреса во рок од 15-35 дена,но можеби малку доцнење поради фестивал дена или голема промоција дена како 11.11,Pls се разбере.
Превозот политика Бидете сигурни дека ќе се обезбеди уредна достава на адреса и тел. Сите стоки само ќе биде предаден на превозот адреса што сте ја дале. Ве молиме изберете еден од превозот услуги сакате. Царина
Ве молиме љубезно ве молиме оставете порака дека колку што треба ни да пишувам за декларираната вредност,откако ќе го поставите цел,
ако ние го напишете премногу висока исто како и на трошоците ќе се вистински платени за ламба ,можеби ќе треба да плаќате Царина од царинската afteryou примена на стоки. Ние може да обезбеди фактура за вредноста која треба.
Политика за наплата Ако поради некоја причина не сте задоволни ,можете да се вратите на објектот за да ни во тоа е оригиналниот condiion за враќање на парите или замена. Пред да се испрати ни го врати објектот,ве молиме контактирајте не за подетални врати & размена на настава. Ние ќе се вратат сите на вашите пари со исклучок на превозот и ракувањето со такси откако ќе го добиете вашиот врати ставки. Повратни информации, Ние им даде на 5 ѕвезди повратни информации за сите на нашите клиенти откако тие се предмети. Ако постои било каков проблем, ве молиме контактирајте со нас, ние веднаш ќе се справи со ова прашање, да ни даде можност да ви даде подобра проектот и на цената повторно. * Голема трговија на големо цел е прифатливо и цената е да се преговара, ве молиме контактирајте со нас за детали * 100% со Добар квалитет! Најниска Цена! Добредојдовте на Мало и Големо! Внимание : НИЕ ви ПРЕПОРАЧУВАМЕ ИНСТАЛАЦИЈА ОД ЛИЦЕНЦИРАН ЕЛЕКТРИЧАР. Оваа тела е оценет за : (1) за 40-вати максимална Тип сијалица (не се вклучени). ПРЕДУПРЕДУВАЊА : 1. За безбедна и сигурна инсталација, ве молиме да се осигурате дека електрична кутија на која ова
тела ќе бидат монтирани е правилно спроведен на структурните член на зградата.
2. Сите жици се поврзани. Кога распакување, да се биде внимателен да не се повлече со жици како лоша
конекцијата може да резултат.
3. Не поврзувајте електрична енергија до вашите тела е целосно состави.
4. За да го намалите ризикот од пожар, електричен шок или лична повреда,
секогаш исклучете ги и отстранете тела и оставете ја да се излади пред замена на сијалица.
5. Не допирајте сијалицата кога тела е вклучен или погледнете директно на запали сијалица. Чувајте запаливи
материјали далеку од запали сијалица.

Абажур Боја:
Бела, Црна
Тип На Објект:
Лустери
Напон:
220V
Заврши:
Железо
Сенка Ветер:
До & Долу
Тип На Прекинувач:
Knob префрлате
Е Светилки Вклучени:
No
сертификација:
VDE,CCC,RoHS,CE
Стил:
Модерна
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки
База Тип:
E14
Број На Модел На:
YY-P13295
Сенка Тип:
Ткаенини
Тело Материјал:
Железо
Инсталација Тип:
Флеш Планината
Бренд Име:
Newrays
Е dimmable:
No
Извор На Енергија:
AC
Карактеристики:
DIY прилагодливи
Гаранција:
5 години
Clour:
Бела
Стил:
Европа
Карактеристики:
Животна средина-пријателски
Wattage:
240W-320W
Број на извори на светлина:
10
R

Додатоци на производи