.

.

7 бои Керамички минијатурни teapot чај поставува Порцелански Чај Првенство Tureen Кина гроздобер чаши чај Кинески Керамички Занаети D004

7 бои Керамички минијатурни teapot чај поставува Порцелански Чај Првенство Tureen Кина гроздобер чаши чај Кинески

DEN 610.00
DEN 1196.64
-49 %
Од стока


ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА JUSEN ЧАЈ ПОСТАВИ ПРОДАВНИЦА
Внимание За Руски Пријатели :
1. Ве молиме пополнете ги твоето полно име, вклучувајќи го вашето име, средно име и презиме при донесувањето на плаќање.
2. Ве молиме бидете сигурни дека вашиот превозот адреса е точна. Инаку, ние не сме одговорни за ВАШАТА ГРЕШКА.
3. Ве молиме пополнете во правилен поштенски код, инаку, не можеме да ја пратите пратката.
Во врска со оваа точка :
·Потекло : Dehua каунти, Fujian провинција во Кина
·Име : Керамички teapot, Мраз Разбиена Сет Чај
·Материјал : Пукам Глазура Керамички
·Функција : Висока температура отпорни, користете склопот
·Погоден за подготовка : стп' er чај, зелен чај, црн чај, улонг чај, Вратоврска Guanyin чај , билен чај, миризливи чај, компресирана чај ет.
Мраз попуштат глазура
Телото и глазура на керамички уметност, ако во формула и отпуштање на
неправилното дизајн на две проширување коефициент разликата е премногу голема,
често се предизвикани од пукнатините во глазура. Сепак, намерно предизвикани
пукнатини во глазура, исто така, немаат вкус, на грнчарството нарекува мраз
попуштат глазура.
За Испорака
Парцела ќе биде претежно се испраќаат од страна на e Packet/E-емс во рок од 24 часа ( дена).
Тоа нормално се зема 10-45 работни дена да пристигне, но во некои земји тој може да биде малку подолго заради одмор или царинските, локалните испраќање ефикасност или друга причина, па ве молам, мислам дека над, пред да го одберете, Ако не сакате да се чека толку долго време, ве молиме да обрнете Express такса или немојте да се купи.
Обично други couriers само треба 3-7 дена. Ве молиме контактирајте со нас, прво, ако сакате да брод од страна на курирската служба DHL, UPS-от, EMS, Fedex или други couriers.
Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци,и купувачот се одговорни за царински давачки.
За данок на
Даноци и давачки не се вклучени во hte објект цена или на превозот обвиненија.
Ако во вашата земја се уште треба да се плати царина, тоа е ваша одговорност е да се реши тоа.
И било какви други прашања pls контактирајте со нас. Ви благодариме.
Повратни информации
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди преглед!
Ако не сте задоволни со нашата служба или кој било друг проблем, ве молиме контактирајте со нас пред да замине повратни информации и ние ќе се реши проблемот веднаш.

Бренд Име:
JUSEN
Материјал:
порцелански
Капацитет:
150ml
Материјал:
Мраз Попуштат Глазура
Техника:
Висока температура отпуштање
Функција:
Кинески Teapot Мраз Попуштат Глазура Сет Чај
предмети:
Кинески Кунг Фу сет Чај
Потекло:
Dehua каунти Fujian провинција во Кина
Drinkware Тип:
Чаши & Чинии
Тип:
Чај Првенство & Чинијата Поставува
Бродови Од:
Кина
R

Додатоци на производи