.

.

Шангај Приказна cheongsam фустани жените fishtail cheongsam се облекуваат ориентална фустани, Цветни кинески qipao облека за жени

Шангај Приказна cheongsam фустани жените fishtail cheongsam се облекуваат ориентална фустани, Цветни кинески

DEN 1512.00
DEN 2291.52
-34 %
Од стока


**Има малку се протегала , одговараат за летната сезона***
***Елегантен цвет направи дизајн повеќе активни***
***Ве молиме да се разгледа половината circ големина прво кога ќе изберете големина*** големината погоре е со големина на облека; тоа НЕ е тело мерење. Подготвени да се носат : Повеќето Азиски големина се помали од САД или Европската големина. Ве молиме двојно проверете ја големината пред да купите. Тоа е секогаш лесно да се намали на платно отколку да се направи што поголема.
[Мерење]
1. Биста
Сите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашата посакувана градник. Задржи и на твоите раце релаксирано.
2. Половината
Место на лента околу narrowest дел од половината, обично од 2 до 3 прста над папокот.
3. Колковите
Најголем дел од вашиот колк и горниот дел од задникот. Застанете со нозете заедно, и одржување на лента, паралелно со подот.
4. Рамо ширина
Најдете завршува на двете acromion коски, кои се наоѓаат во многу совети на рамената, малку кон задниот дел од рамениците. Потоа се мери растојанието помеѓу. Бидете сигурни дека ја помине над вашиот тилот. Напв е најниската точка на задната страна на вратот.
5. Фустан должина
Мерка од врвот на рамото (на база на вратот) надолу до каде што сакате вашиот cheongsam до крај.

R

Додатоци на производи