.

.

Нови Пристигнување Godox TT350N Speedlite 2.4 G ХСС 1/8000s TTL GN36 Блиц на Камерата Светло за Nikon d5300 d7100 d90 d3100 d5200 d750 d3000

Нови Пристигнување Godox TT350N Speedlite 2.4 G ХСС 1/8000s TTL GN36 Блиц на Камерата Светло за Nikon d5300

DEN 4075.20
Од стока

Сите производи на промоција. Купување на производи од нашата продавница (СТАН), Добар попуст за вас . Вие исто така можете да контактирате со нас , ние ќе го прават нашите најдобри за вас . Нови Пристигнување Godox TT350 N Speedlite 2.4 G ХСС 1/8000s TTL GN36 Блиц на Камерата Светло за Nikon d5300 d7100 d90 d3100 d5200 d750 d3000
Тип :
Campatible Камери : за Nikon Камера(TTL autoflash)
Водич Бр. (1/1 излез @ 105mm) : 36 (m ISO 100)
Флеш Покриеност : 24 да 105mm
Флеш Времетраење : 1/350 да 1/20000 Секунди
Изложеност На Контрола :
Изложеност на Системот за Контрола : TTL Autoflash и Прирачник Флеш
Флеш Компензацијата на Експозицијата(FEC) : Прирачник. ФЕВРУАРИ : ±3 запира во 1/3 запре зголемувања (Прирачник FEC Може да се Комбинираат.)
Sync Режим : High-Speed Sync(до 1/8000 Секунди), Првата Завеса ја Синхронизирате, и Втората завеса Sync.
Мулти Флеш : Обезбедени (до 90 пати, 99 Hz)
Безжичен Блиц (2.4 G Пренос) :
Безжична Флеш Функција : Master, Роб, Исклучување
Контролира Лекувам Групи : 3(а, Б и Ц)
Пренос Опсег(прибл.) : ≤30m
Канали : 16(1-16)
Авто Фокус Помогне Зрак :
Ефикасен спектар(прибл.) : Центар : 0.6-4m / Периферија : 0.6-2.5 m
Напојување :
АА Батерии : Ну-МЗ Батерии(се препорачува) или 2*LR6 алкални батерии
Рециклирање време : Околу.0.1-2.2 секунди (за eneloop Ni-МЗ на батерии за Panasonic).
Целосна моќ трепка : Прибл. 210(2500m A Ni-МЗ батерии)
Заштеда на енергија : Енергија исклучува автоматски по околу. 90 Секунди на неактивен операција. (60 минути ако е поставено како лекувам)
Димензии :
W x H x D : 140*62*38mm
Тежина без батерија : 200g
КУПИТЕ ОД СТАН , ДОБАР ПОПУСТ ЗА ВАС .
Пакетот вклучува : 1 x TT350 N блиц на Камерата 1 x Мини стојат 1 x Заштита торба 1 x Diffuser 1 x Упатство

R

Додатоци на производи