.

.

miliboo MTT701A Преносни Алуминиум tripod за Професионална видео камера/Видео Камера/dslr фото Tripod Застане,со Хидраулични Топката Главата

miliboo MTT701A Преносни Алуминиум tripod за Професионална видео камера/Видео Камера/dslr фото Tripod Застане,со

DEN 11952.00
DEN 13280.16
-10 %
Од стока


Бренд име : MTT701 A Тип : професионални tripod за камерата Тежина : 2.36 kg Глава модел : MYT802 Материјал : Алуминиум легура Нога цевка со дијаметар : 39 мм Нога дебелина на ѕид : 1.2 mm Дел : 3 Оптоварување : 25 кг Складирање висина : 83.5 cm работата висина : 40-170 cm
На miliboo MTT701 A е идеален за професионална фотографија,тоа ви дава поголема флексибилност за сите
видови на камери и camcorders.Најистакнатите функција на нашите tripod е одличен
стабилност.Ви благодариме за голема товарот способност,вие не мора да се грижите за квалитетот.
На елегантни сад глава вклучува брзо ослободување плоча со 1/4 и 3/8 завртка за камерата
опрема ( контрола на степен на стегање со паричка),и течност глава може да се користи како
главата со рамен база по се отстрани топката главата, а потоа се инсталира на моно pod и слично.
Плоча за безбедност-фати ја спречува камера од лизгање исклучување и паѓа.Течност главата е ладно
доказ и antifreezing , и може да се вклучува кога температурата е 20 целзиусови Степени под нулата.
Висина на tripod со течност главата е меѓу 180cm и 38cm, тоа е погоден за некој чија
висина е 190cm и подолу.
Течност Главата Детали
Тип : MYT802
Компонента : Рамни база+сад+рачка
Сад големина : 75mm
Се прилагоди агол : хоризонтална агол е 360 степени и pitching агол е помеѓу +90 и -70 степен
Боја : Црна
Глава висина : 21cm

Бренд Име:
miliboo
Пакет:
Yes
Тип:
Мини Tripod / Лесни
Макс Extened Должина (mm):
1800
Тежина (g):
3600
Материјал:
Алуминиум
Број На Модел На:
MTT701A
Укината Должина (mm):
830
Употреба:
Дигитална Камера
R

Додатоци на производи