.

.

miliboo MTT702A Преносни Алуминиум tripod за Професионална видео камера/Видео/Дигитална Камера/dslr фото Tripod Застане,со Хидраулични Топка

miliboo MTT702A Преносни Алуминиум tripod за Професионална видео камера/Видео/Дигитална Камера/dslr фото Tripod

DEN 16752.00
DEN 18613.44
-10 %
Од стока


Производ Параметар :
Модел : Кула MTT702 A
Материјал : Алуминиум Легура
Цевка со дијаметар : 39mm/25мм
Дебелина на ѕид : 1.2 mm
Товарот : 25kg
Работата висина : 200cm~38cm(78.74 инчи~14.96 инчи)
Течност Глава : MYT803
Тежина : 5.4 kg
Дел : 4
Складирање Висина : 83cm(32.68 инчи)
Течност Главата Детали
Тип : MYT803
Компонента : Рамни база+сад+рачка+казна-претворање пригушувањето
Сад големина : 75mm
Се прилагоди агол : хоризонтална агол е 360 степени и pitching агол е помеѓу +90 и -70 степен
Боја : Црна
Глава висина : 21cm
Опис На Производот :
На miliboo MTT702 A е идеален за професионална камера и видео камера tripod,и тоа е повисоко од повеќето tripods.Најистакнатите функција на нашите tripod е ГОЛЕМА стабилност.Ви благодариме за голема товарот способност,вие не мора да се грижите за квалитетот.
На елегантни сад глава вклучува брзо ослободување плоча со 1/4 и 3/8 завртка за камерата опрема( контрола на степен на стегање со паричка),и течност глава може да се користи како раководител со рамен база по се отстрани топката главата, а потоа се инсталира на моно pod и слично.Плоча за безбедност-фати ја спречува камера од лизгање исклучување и паѓа.Течност главата е ладно-доказ и antifreezing , и може да се вклучува кога температурата е 20 целзиусови Степени под нулата.
Висина на tripod со течност главата е меѓу 200cm и 38cm, тоа е погоден за некој чија висина е 190cm и подолу.
Официјалниот додаток : сандак,tripod пакет,течност главата MYT803(брзо ослободување плоча,сад главата,рачка),Сертификат за Одобрување,6 години гаранција картичка
Ви благодариме за изборот на miliboo.Ако имате било какви коментари и предлози за овој производ,можете да повратни информации до нас,вашите коментари ќе бидат од голема полза во
нашиот раст,бидете благодарни!

Макс Extened Должина (mm):
2000 година
Бренд Име:
miliboo
Тежина (g):
5400
Пакет:
Yes
Тип:
Професионални Tripod
Материјал:
Алуминиум
Укината Должина (mm):
830
Број На Модел На:
IronTower MTT702A
Употреба:
Видео Камерата
R

Додатоци на производи