.

.

1/4 & 3/8 Алуминиумски CNC Адаптер Плоча се Стега со Gradienter за Брзо Ослободување Плоча за Tripod Топката Главата Arca Швајцарската РПС Benro

1/4 & 3/8 Алуминиумски CNC Адаптер Плоча се Стега со Gradienter за Брзо Ослободување Плоча за Tripod Топката

DEN 626.00
DEN 719.52
-13 %
Од стока


Карактеристики : Сите-метал материјал, unibody дизајн, ЦПУ прецизност обработка, површината анодна анти-оксидација третман. Со лост, така што може да се tighted за топката главата, tripod, или monopod. Со нерѓосувачки челик пол за прилагодување на ширината на менгеме. Безбедност стоп олеснување жлебови за заштита на вашата камера од несреќа капки. Компатибилен со КАКО стандарден интерфејс, како што се РПС / ARCA-ШВАЈЦАРСКИ / КИРК / Wimberley / MARKINS / SUNWAYFOTO / kangrinpoche / BENRO / SIRUI итн топката глави. Спецификација : Модел : ФК-SK25 Материјал : Алуминиум Легура Боја : Мет Црна Должина : 95mm Ширина : 62mm Монтажа Завртка : 3/8" (1/4 "), Ние ќе брод ви 3/8" да 1/4" завртка како подарок!

Материјал:
Алуминиум
Бренд Име:
MENGS
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА-SK25
R

Додатоци на производи