.

.

НОВИ RHF5/28200-4X300 OK55113700C Турбо Турбополнач за KIA Карневал јас,J3 2.9 TCI CRDI 127HP 144HP

НОВИ RHF5/28200-4X300 OK55113700C Турбо Турбополнач за KIA Карневал јас,J3 2.9 TCI CRDI 127HP 144HP

DEN 15359.52
Од стока


НОВИ RHF5/28200-4 X300 OK55113700 C Турбо Турбополнач за KIA Карневал јас,J3 2.9 TCI CRDI 127 HP 144 HP

Турбо модел : RHF5
ОЕМ Бр. : 28200-4 X300,OK55113700 C,OK059 A-13700
Дел No. : VR15,VR12 A,VA430036,KHF5-1 A
Ладење тип : вода за ладење +масло за подмачкување
Примена :
KIA Карневал јас,1999-2001,Моторот : J3 2.9 TCI 127 HP
KIA Карневал јас,2001-2006,Моторот : J3 2.9 CRDI 144 HP


Поставување на Возило:
ПРЕД
Објектот Тежина:
7.5kg
Објектот Должина:
26cm
Карневалот-Година:
2002,1999,2006,2001,2003,2004,2005,2000
Другиот Дел Број:
Никој
Објектот Ширина:
22cm
За Возило Брендови/Модел:
Kia
Kia Модел:
Карневал
Земја/Регион на Производство:
Кина
Производителот Дел Број:
VR15,VR12A,VA430036,KHF5-1A
Осветленост Дел Број:
28200-4X300,OK55113700C,OK059A-13700
Бренд Име:
Кралот Turbo
Специјални Функции:
Никој
Објектот Висина:
23cm
Материјал Тип:
Железо
Апликацијата возило:
KIA Карневал јас,2.9 TDI 1999-2006
Примена на моторот:
J3 2.9 TCI CRDI 1
Ладење тип:
Вода за ладење+масло за подмачкување
Гаранција:
12months
Број На Модел На:
RHF5H
R

Додатоци на производи