.

.

НОВИ TF035/49135-03411 ME191474 Турбополнач турбо за МИЦУБИШИ Pajero III,Shogun 4M41 3.2 LD 160HP 2000-2006

НОВИ TF035/49135-03411 ME191474 Турбополнач турбо за МИЦУБИШИ Pajero III,Shogun 4M41 3.2 LD 160HP 2000-2006

DEN 12602.00
DEN 14160.00
-11 %
Од стока


Турбополнач Спецификации
Турбо Модел
TF035
ОЕМ БР.
ME191474,ME203949
Дел БР.
49135-03411/03410
Апликацијата возило
МИЦУБИШИ Pajero III,МИЦУБИШИ Shogun 3.2 L
Примена на моторот
4 M41 3.2 LD 160 HP
Бруто тежина(КГ)
7 KG
Пакет големина(CM)
26*22*26
Забелешка 1
Вода за ладење+масло за подмачкување
Забелешка 2

Специјални Функции:
Никој
Поставување на Возило:
ПРЕД
Објектот Ширина:
22CM
Другиот Дел Број:
Никој
Објектот Должина:
26CM
Производителот Дел Број:
49135-03411/03410
Објектот Тежина:
7KG
Осветленост Дел Број:
ME191474,ME203949
Земја/Регион на Производство:
Кина
Pajero-Година:
1991
Материјал Тип:
Железо
Бренд Име:
Кралот Turbo
Мицубиши Модел:
Pajero
За Возило Брендови/Модел:
Мицубиши
Објектот Висина:
26CM
Турбо Модел :
TF035
Апликацијата возило:
МИЦУБИШИ Pajero III,Shogun 3.2 L
Примена на моторот:
4M41 3.2 LD 160HP
Гаранција:
12months
Ладење тип:
Вода за ладење+масло за подмачкување
R

Додатоци на производи