.

.

Висока Добивка HDTV Дигитални Отворено ТВ Антена За DVBT2 HDTV ISDBT ATSC Висока Добивка Силен Сигнал Отворено ТВ Антена

Висока Добивка HDTV Дигитални Отворено ТВ Антена За DVBT2 HDTV ISDBT ATSC Висока Добивка Силен Сигнал Отворено

DEN 974.00
DEN 1771.20
-45 %
Од стока

470 MHz -860 MHz Надворешна Антена За DVBT2 HDTV ISDBT ATSC Висока Добивка Силен Сигнал Отворено ТВ Антена карактеристики на Производот : дизајн на виткање осцилатор, единаесет единица и V рефлектор има силна насочен, широк фреквенциски опсег висока добивка, и добар рамност На печатарска плоча отпорност појавување на уредот може ефикасно да се примаат и да се пренесуваат дигитални ТВ сигнали Тоа е погодно за корисниците да инсталираат и користат цилиндрични поддршка род во различни дијаметар Тоа е компатибилен со дигитална-t/H, дигитална-t2, DMB - T/H, isdb-т, atsc-т, ADTB-T и други дигитален ТВ Сигнал формати излезен интерфејс : англиски F женската глава Сигнал добиваат параметрите : Фреквенција на опсегот : 470 MHz -806 MHz 10-12d B Излезна отпорност : 75 Ω стои бран сооднос : помала или еднаква на 1.5 Пред : тоа е поголема или еднаква на 22d B Поддршка бар дијаметар : Φ 30 mm 50 mm Интерфејс форма : англиски F женската глава Поларизација на владата : хоризонтална/вертикална Работна температура : - 40 ℃ ~ 70 ℃ Релативната влажност : 5%~95%1010 Воздушен притисок : 86k Pa~106k Pa

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
HD09BHA1
Тип:
Отворено
Бренд Име:
VIDBOX
Фреквентен Опсег:
470 MHz -860MHz
функција 1:
За HD ТВ
функцијата 2:
За DVBT2 DVBT
Функција 3:
За ATSC
Функцијата 4:
За ISDBT
R

Додатоци на производи