.

.

4WD 100mm mecanum тркала учење комплет 10009

4WD 100mm mecanum тркала учење комплет 10009

DEN 32947.20
Од стока


Гаранција :
1. Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве Молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.Ако би сакале да DIY од себе,само може да се купи други додатоци. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на објектот, ние ќе ви понуди право на враќање адреса.6 m/s
· Качување Капацитет : 30 степен приклонуваат
· Контролор : Arduino ATMega328 P, IO Проширување Одбор
· Мини-ITX Компатибилен : Никој
Она што е во Кутијата :
· 4 x 100mm Алуминиум Mecanum тркала
· 4 x 12 V DC coreless моторс
· Arduino 328 контролер
· Arduino IO проширување V1. F aulhaber DC Мотори : еез
г. За било размена или враќање на средствата, ние треба производот мора да биде во оригинална состојба,
вклучувајќи кутија, и сите додатоци. Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/Web Money.( Еден шасија може да се продаваат)
Шасија делови, Вклучувајќи робот тело,omni whee ls ,F aulhaber DC Мотори
1. Ние брод на Alixpress адреса на САМО. Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите.
Карактеристики :
· 4 тркала
· Mecanum Тркала
· Алуминиумска легура тело
· Лесно да се соберат
· DC мотори со encoders
· Суспензија структура обезбеди roadgripping на секое тркало
· Вклучува Arduino Микроконтролерски и I/O проширување одбор
· Способен да се движи напред, назад, sideway , ротација.Електроника на 10009 :
Плаќање :
1. Нашата мисија : Да се изгради бренд, со profundity,за да му служи на маси со квалитет.Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од Курирска Компанија и локалните обичаи/давачки.8 kg
· Тркала Дијаметар : 100mm
· Тркала Дебелина : 51mm
· Тркала Материјал : Алуминиум со Гумени Ролки
· Шасија Материјал : Алуминиум
· Боја : Сребрена
· Брзина : 0. Платформата задните тркала се монтирани на одреден начин, така што суспензија структура гарантира дека сите четири тркала може да се придржуваат на земјата, дури и кога земјата е нерамномерна.Овој предмет е покриен од 3 месеци гаранција.Како и обично,ние испрати пакет за излез во рок од 1-2 дена откако ќе ја добиете вашата исплата. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат.
Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.и pls се задржи во допир откако ќе го постави цел. Тоа вклучува четири coreless 12 V DC мотори со encoders, arduino микроконтролерски и I/O проширување на одборот, тоа е програмабилни со отворен soure Arduino јазик.
Оваа Mecanum тркала мобилни Arduino роботиката автомобил може да се направи за да се движи во која било насока и да се сврти од страна на различна насока и брзина на секое тркало.
Повратни информации :
1. Ви благодариме за вашето разбирање.com/watch?v=p XONdy BGo Bo
Ние можеме да произведуваат по клиенти бара дизајн, а исто така може да се направи посебен дизајн за клиентите.1
· 12 V Ni-Мз батеријата
· 12 V полнење
Тука е видео за вашиот референца : https : //www. Движење на сите четири тркала во иста насока предизвикува напред/назад движење, водење лево/десно страни во спротивни насоки предизвикува ротација, и водење на предни и задни во спротивни насоки предизвикува странично движење. Неговата шасија е направен од Алуминиум-легура, и има пре-drilled дупки за микро-контролор.
Превозот :
1.
Ова е четири тркала мобилни учење arduino комплет дизајниран за хобисти и на студентите.Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.Роботот тело(батеријата вклучена) : еез
б.Шасија Цена :
2.Mecanum тркала : еез
в. Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ние ќе бидеме среќни да се направи замена или враќање во 7 дена.

R

Додатоци на производи