.

.

4WD 100mm omni тркала учење комплет 10008

4WD 100mm omni тркала учење комплет 10008

DEN 34531.20
Од стока


Ова е 4 omni тркала arduino компатибилен роботиката автомобил за автономна и истражување апликации. Тоа е способен да се пресели во некоја произволна насока на континуирано без промена на правецот на тркалата. Тоа вклучува Arduino микро-контролор, IO проширување и DC мотор со encoders, и може да се програмабилни со отворен код Arduino Јазик. Тоа е корисно за учење за полнење за на студентите да се запознаат и да уживате на забава на omni насочен движења.
Карактеристики :
· 4 тркала
· Omni тркала
· Алуминиумска легура тело
· DC мотори со encoders
· Лесно да се прошири со пред-drilled дупки
· Способен да се движи во која било насока без вртење ориентација
Спецификации :
· Изглед : Плоштад
· Должина на : 250mm
· Ширина : 250mm
· Висина : 100mm
· Нето Тежина : 4.0 kg
· Тркала Дијаметар : 100mm
· Тркала Дебелина : 38mm
· Тркала Материјал : Полиуретан
· Wheelbase : 260mm
· Шасија Материјал : Алуминиум
· Боја : Жолта
· Брзина : 0.6 m/s
· Качување Капацитет : 20 степен приклонуваат
· Капацитет : 10 KG
· Контролор : Arduino ATMega328 P, IO Проширување Одбор
· PC 104 Компатибилен : Да
Она што е во Кутијата :
· Мобилен Робот Платформа За Учење
· 100mm Omni тркала X 4
· 12 V DC Мотор со енкодер X 4
· Arduino 328 Микроконтролерски
· Arduino IO проширување одбор
· 12 V Ni-Мз Батеријата
· 12 V Полнач
Тука е видео за вашиот референца : https : //www.youtube.com/watch?v=pe9 Ghe5 AMQ8
Ние можеме да произведуваат по клиенти бара дизајн, а исто така може да се направи посебен дизајн за клиентите.( Еден шасија може да се продаваат)
Шасија делови, Вклучувајќи робот тело,omni whee ls ,F aulhaber DC Мотори
1.Шасија Цена :
2.Ако би сакале да DIY од себе,само може да се купи други додатоци.
а.Роботот тело(батеријата вклучена) : еез
б.Omni тркала : еез
в. F aulhaber DC Мотори : еез
г.Електроника на 10008 :
Плаќање :
1. Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/Web Money.
2. Целосна плаќање мора да бидат примени во рок од 7 работни дена од денот на аукцијата завршува,
ако имате проблеми за правење на плаќањето, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.
Превозот :
1. Ние брод на Alixpress адреса на САМО. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат.
2.Како и обично,ние испрати пакет за излез во рок од 1-2 дена откако ќе ја добиете вашата исплата.и pls се задржи во допир откако ќе го постави цел.
3. Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.
Но, понекогаш меѓународни испорака е во голема мера зависи од Курирска Компанија и локалните обичаи/давачки.Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање.
4. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Гаранција :
1.Овој предмет е покриен од 3 месеци гаранција. Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ние ќе бидеме среќни да се направи замена или враќање во 7 дена.
2. За било размена или враќање на средствата, ние треба производот мора да биде во оригинална состојба,
вклучувајќи кутија, и сите додатоци. Купувачи е одговорен за враќање превозот цена .
3. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на објектот, ние ќе ви понуди право на враќање адреса.
Повратни информации :
1. Нашата мисија : Да се изгради бренд, со profundity,за да му служи на маси со квалитет.
2. Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, твојот коментар е многу важно во нашите бизнис успех.
Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5.
3. Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве Молиме да ни даде можност да го реши секој проблем. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите.

R

Додатоци на производи