.

.

4WD 60mm Mecanum тркала arduino робот комплет 10021

4WD 60mm Mecanum тркала arduino робот комплет 10021

DEN 17371.20
Од стока


Ова е четири mecanum тркала мобилни arduino робот за полнење, Тоа вклучува 60mm алуминиум mecanum тркала, четири coreless 12 V DC moter со encoders, Arduino 328 микроконтролерски одбор (содржи сè што е потребно за поддршка на микро-контролор) и Arduino IO Проширување одбор (Овој сензор проширување на одборот е во можност лесно да се поврзат голем број на најчесто се користи сензори)
4 WD 60mm Mecanum тркала arduino робот комплет е стабилна, неговиот шасијата е изработена од алуминиум-легура тело, и тоа може да се направи за да се движи во која било насока и да се сврти од страна на различна насока и брзина на секое тркало. Ако не сте задоволни со вашата нарачка, ние ќе бидеме среќни да се направи замена или враќање во 7 дена.Ако би сакале да DIY од себе,само може да се купи други додатоци.2 m/s Качување Капацитет : 45 степен приклонуваат Контролор : Arduino ATMega328 P, IO Проширување Одбор
Она што е во Кутијата : 60mm Алуминиум Mecanum тркала X 4 12 V DC coreless мотори X 4 Arduino 328 контролер X 1 Arduino IO проширување X 1 12 V Ni-Мз батеријата X1 12 V полнач X1
Тука е видео за вашиот референца : https : //www. Нашата мисија : Да се изгради бренд, со profundity,за да му служи на маси со квалитет.
Превозот :
1.Mecanum тркала : еез
в. Ние брод на Alixpress адреса на САМО. Ве молиме бидете сигурни дека вашата адреса во Alixpress се компатибилни со вашиот превозот адреса пред да плаќаат. Програмабилни со C, C++
Спецификација : Рамка : 240 X 240 X 180mm Нето Тежина : 1. Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош. Ви благодариме за вашето разбирање.(Еден шасија може да се продаваат)
Шасија делови, Вклучувајќи робот тело,omni whee ls ,F aulhaber DC Мотори
1. Целосна плаќање мора да бидат примени во рок од 7 работни дена од денот на аукцијата завршува,
ако имате проблеми за правење на плаќањето, ве Молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.Електроника на 10006 :
Плаќање :
1.и pls се задржи во допир откако ќе го постави цел.
Повратни информации :
1. Ве молиме контактирајте со нас пред да се врати на објектот, ние ќе ви понуди право на враќање адреса. Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни, достапен начин на превозот услуга.
Карактеристики : 4 тркала Mecanum Тркала Алуминиум легура тело Лесно да се соберат DC мотори со encoders Вклучува Arduino Микроконтролерски и I/O проширување одбор Способен да се движи напред, назад, sideway, ротација. F aulhaber DC Мотори : еез
г.Шасија Цена : 170 ДОЛАРИ
2.
Ве молиме да ја искористам за момент да ни остави позитивен фидбек со вкупна Детални Продажба Оценка од 5. Ние имаме разбирање за загриженоста и фрустрации можеби ќе мора, и ќе се обиде нашите најдобри за решавање на проблемите. Ако сте задоволни со купување и нашата вкупна услуга, твојот коментар е многу важно во нашите бизнис успех. Купувачи е одговорен за враќање превозот цена .com/watch?v=r Htwwl F6 COs
Ние можеме да произведуваат по клиенти бара дизајн, а исто така може да се направи посебен дизајн за клиентите.
Движење на сите четири тркала во иста насока предизвикува напред/назад движење, водење лево/десно страни во спротивни насоки предизвикува ротација, и водење на предни и задни во спротивни насоки предизвикува странично движење.Како и обично,ние испрати пакет за излез во рок од 1-2 дена откако ќе ја добиете вашата исплата.Овој предмет е покриен од 3 месеци гаранција.Роботот тело(батеријата вклучена) : еез
б. За било размена или враќање на средствата, ние треба производот мора да биде во оригинална состојба,
вклучувајќи кутија, и сите додатоци. Ако не сте задоволни со купувањето на било кој начин, ве Молиме да ни даде можност да го реши секој проблем.5 килограми Тркала Дијаметар : 60mm Тркала Дебелина : 31mm Тркала Материјал : Алуминиум со Гумени Ролки Шасија Материјал : Алуминиум Боја : Сина Брзина : 0. Aliexpress прифати Зачувам/ Кредитна картичка/Web Money.

R

Додатоци на производи