.

.

FUMEI СОСЕМА НОВ 36V 10Ah/12Ah/14Ah 1.8 На Електричен Велосипед/Скутер Полнач/оловни Батерија Полнач+Бесплатен Превозот

FUMEI СОСЕМА НОВ 36V 10Ah/12Ah/14Ah 1.8 На Електричен Велосипед/Скутер Полнач/оловни Батерија Полнач+Бесплатен

DEN 671.04
Од стока


36 V 12-14 Ah 1.8 На Електричен Велосипед/Скутер Полнач/оловни Батерија Полнач
Текст : 180-240 VAC 50 HZ
Излез : 36 VDC 1.8 Amp
3-фаза за полнење на владата :
CC/CV, лебдејќи полнење
.3-фази на полнење на режимот
1.Постојан струја
1.8 А
2.Константен напон
44 Vdc;
3.Лебдечки напон
41.4 Vdc;
.Led покажува статусот на полнење :
Црвено-во полнење; Зелена-целосно наполнета
Здраво клиенти, за овој полнач имаме 2 DC моделот приклучок, еден е DCR/Круг приклучок, еден е PC plug-in/C13 приклучок, кога ќе го поставите цел, ве молиме да ни кажете што конектор е погодна за вашиот велосипед, ако не да ни кажете откако ќе ordred, ние ќе ја испрати на DCR/Кругот на приклучокот на полначот, се надевам, ќе може да се разбере, ви благодариме!
Thers е означен 36 V 12ah на полначот обвивка, но овој полнач е погодна за сите 10-14ah оловни, agm, sla батерии, Li-ion/Li Fe PO4 батерии не можат да го користат овој полнач, ве молиме да обрнете повеќе внимание на тоа, да се биде внимателен, ви благодариме!
Бесплатен Превозот!!!180-240 VAC 60 VDC 17-20 Ah 2.5 оловни Батерија Полнач/E-Велосипед полнач/E-скутер полначот US$ 24.18 /парче
Бесплатен превозот!!! 100-240 VAC 42 VDC 2.0 Литиум/Li Po Батерија Полнач/E-Велосипед полначот погоден за 10-ТИ 36 V 7-10 Ah Lipo батеријата пакет US$ 28.00 /парче
24 V 5 A Електричен Велосипед/Tricyle Полначот оловни Батеријата Брзо Полначот Добар Квалитет со Алуминиумски Домување US$ 47.58 /парче
Висок Квалитет на Алуминиум 72 V 2.5 оловни Батерија Полнач/E-велосипед брз полнач, погоден за 72 V 17-20 Ah оловни батерии US$ 29.50 /парче
220-240 VAC 48 VDC 17-20 Ah 2.5 оловни Батерија Полнач/E-Велосипед полнач/E-скутер полначот US$ 21.05 /парче
220-240 VAC 64 VDC 12-14 Ah 1.8-2.0 Олово Киселина Батерија Полнач/E-Велосипед полнач/EV полначот US$ 12.11 /парче
180-240 VAC 72 VDC 17-20 Ah 2.5 оловни Батерија Полнач/EV полнач/E-скутер полначот US$ 24.98 /парче
36 V(42 V) 2.0-2.5 Литиум Батерија Полнач Висок квалитет E-велосипед полначот US$ 18.88 /парче

R

Додатоци на производи