.

.

Нано 3.0 контролер компатибилен со arduino nano CH340 usb возачот НЕ КАБЕЛ НАНО V3.0 верзија

Нано 3.0 контролер компатибилен со arduino nano CH340 usb возачот НЕ КАБЕЛ НАНО V3.0 верзија

DEN 145.92
Од стока

се опише: 8 аналогни врвот & auml; a0 ~ о7 повторно пристаништа. 14 дигитални влезни / излезни порти : tx, rx, d2 = d13 6 pwm порти : д3, d5, d6, d9, d10, d11 1 пар на ttl ниво сериски transceiver пристаништа rx / tx со atmel mcu atmega328p ау тоа е boot loader инсталиран во поддршка за usb download &; поддршка и моќ на поддршка и стручна и професионална; f; r надворешни 5 v, 12 v dc напојување поддршка и професионална 9 v батерија за напојување. на интернет провајдер download возачот поддршка и професионална; тука или да ја преземете од тука пакет enthalten 1 xnano v3.0 со atmega328p ch340g модул

Бренд Име:
WEMS
Број На Модел На:
модул
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
R

Додатоци на производи