.

.

OPT101 аналогни светло сензор модул photosensitive оптички светлина интензитет детектор модул фотоелектрически диоди за arduino

OPT101 аналогни светло сензор модул photosensitive оптички светлина интензитет детектор модул фотоелектрически

DEN 118.08
Од стока


OPT101 аналогни светло сензор модул photosensitive оптички светлина интензитет детектор модул фотоелектрически диоди за arduino
Опис: се ОДЛУЧАТ - 101 е интегриран photodiode и чип вграден во transresistance засилувач, излезниот напон е линеарно зголемување со светлосен интензитет. Засилувач наменета за еден напојување или двојно напојување, може да се користи во батеријата прави оперативен опрема. Интегрирани photodiode и transresistance на исправноста на еден единствен чип, во дискретни дизајн, може да се намали на заедничките проблеми, како што се истекување тековната грешка, врв добие и бучава предизвикана од скитници capacitance. И 0.09 * 0.09 инчен фотоелектрически диоди работат во оптички режим, може да имаат многу добри линеарност и ниска темно тековната OPT101 работен напон е 2.7 да 36 v, статична струја е само 120 ua. Не треба да се инфраред.

Бренд Име:
mrmraket
Компатибилен Марка/Модел:
Никој
Број На Модел На:
OPT101
R

Додатоци на производи