.

.

50pcs 5mm бранова должина 940nm инфраред led светлината-емитирачки диоди за надзор и заштита

50pcs 5mm бранова должина 940nm инфраред led светлината-емитирачки диоди за надзор и заштита

DEN 127.00
DEN 133.92
-5 %
Од стока


Драги ценети клиенти,
Ние го ценат вашето купување од нас,ви благодарам многу за вашата цел и поддршка.
Кинески Пролетниот Фестивал доаѓа ,тоа е многу, многу важно фестивал за нас .
Па ќе имаме две недели одмор од 2018.2.08 да 2018.2.26.
Во текот на овие денови,не можевме да брод на производи за да можете и таму ќе биде одложен одговор во Услуга на Клиентите и спор.
Кога на одмор крај,ние ќе работат прекувремено,се обидуваме се потрудиме да ви послужи.
Среќен Денот на Вљубените и Среќна Нова Година!
5mm IR Инфраред LED 940nm
Се Емитуваат Боја : Инфрацрвен
Големина : 5mm
Леќа Боја : Вода Јасна
Напред Напон (V) : 1.2~1.3 V
Напред Тековната (m A) : 45m A Континуирано, 100m A врв за 10% Пулс Ширина
бранова должина (nm) : 940nm
Погледнете Агол : изборен 15/30/45/60/90/120degree.

Бренд Име:
MS-мото
Број На Модел На:
SD-AR512C9
боја:
водата јасно
Големина:
5*8.6mm
Бранова должина:
940nm
чипови:
12mil
Напон:
1.2-1.3V
Напред Тековната (м-р):
45mA
моќност:
60mW
Употреба:
користат за надзор и заштита
Се Емитуваат Боја:
Инфраред
R

Додатоци на производи