.

.

200PCS/МНОГУ Инфраред led емитува цевка предавателот 940 инфраред диоди инфраред emitter цевка ноќ визија цевка

200PCS/МНОГУ Инфраред led емитува цевка предавателот 940 инфраред диоди инфраред emitter цевка ноќ визија цевка

DEN 424.00
DEN 446.88
-5 %
Од стока


Драги ценети клиенти,
Ние го ценат вашето купување од нас,ви благодарам многу за вашата цел и поддршка.
Кинески Пролетниот Фестивал доаѓа ,тоа е многу, многу важно фестивал за нас .
Па ќе имаме две недели одмор од 2018.2.08 да 2018.2.26.
Во текот на овие денови,не можевме да брод на производи за да можете и таму ќе биде одложен одговор во Услуга на Клиентите и спор.
Кога на одмор крај,ние ќе работат прекувремено,се обидуваме се потрудиме да ви послужи.
Среќен Денот на Вљубените и Среќна Нова Година!
3мм IR Инфраред LED 940nm
Се Емитуваат Боја : Инфрацрвен
Големина : 3мм
Леќа Боја : Вода Јасна
Напред Напон (V) : 1.2~1.3 V
Напред Тековната (m A) : 45m A Континуирано, 100m A врв за 10% Пулс Ширина
бранова должина (nm) : 940
Погледнете Агол : изборен 15-30-45-60-90 степен.

Бренд Име:
MS-мото
Број На Модел На:
SD-AR310C9
Дијаметар:
3мм
Боја На Каросеријата:
водата јасно
Бранова должина:
940nm
Напон:
1.2-1.3V
Forword тековната:
45mA
Обратна Напон:
5V
Емитирачки Растојание:
6-8M
Пакет Тип:
преку дупка
Чип големина:
10mil
Агол:
15, 30,45 степен
R

Додатоци на производи