.

.

CCDCAM 4CH РОЕ Вклучите Поддршка IEEE 802.3 af/на до 30W, power over ethernet мрежен преклопник за видео надзор HD Безбедносна камера систем

CCDCAM 4CH РОЕ Вклучите Поддршка IEEE 802.3 af/на до 30W, power over ethernet мрежен преклопник за видео надзор

DEN 2145.60
Од стока


Specifiations:
Моќ над Ethernet Specifiations: Електрични Specifiations:
По Стандардот IEEE 802.3 болест & IEEE 802.3 на Влезен Напон 48 VDC
Рое Напојување Тип на Крајот век & Mid-span AC-DC Адаптер : Факултативен 60 W или 90 W,
УЛ-листата,90~264 VAC да 48 VDC, 50/60 Hz, Авто-уреди со покажувач на Рое Излезна Моќност Порт 1~4 : 48 VDC, макс. 34.2 W/порт Потрошувачка на Енергија (Систем на) : 2 W
Моќ Иглички Задача 1/2, ,3/6,или 4/5(+),7/8(-) Потрошувачка на Енергија (Полно оптоварување) : 60 W или 90 W
Рое Ouput Моќ Буџет 60 W или 90 W во вкупно, во зависност MTBF : Повеќе од 150 K часа на поврзани напојување
Рое Пристаништа Задача Порт 1~4 : IEEE 802.3 af (15.4 W/порт) или Пренапонска Заштита : PPTC активни пренапони тековната IEEE 802.3 на (22 W/порт) Рое излез; ограничување,Минливи Напон Стабилизатор (ТЕЛЕВИЗОРИ)
Рое/Data се Протега Низа Порт 6 : uplink,150 метри за пренос на 150 метри/490ft
Мрежа Specifiations
• Општи Карактеристики
– 4 x 10/100 Mbps dual-брзина RJ-45 Авто-MDI/MDI-X порти
– 2 x 10/100 Mbps dual-брзина RJ-45 Авто-MDI/MDI-X uplink Порта
– 512 K битови интегрирани заеднички пакет меморија
– Дели на-чип меморија-базирани switch ткаенина со вистинска не-блокирање на префрлување перформанси
• Layer-2 Префрлување
– Port-базирани VLAN
– Високи перформанси пребарување мотор со поддршка до 1,024
MAC адреса записи со автоматско учење и стареење
– Поддршка на ПРОЦЕСОРОТ насловот на чекање за забрзан рутер перформанси
и wirespeed VLAN контрола
• Multicast
– Port држави & BPDU ракување поддржува опфаќа дрво
– Автоматски MDI/MDIX crossover за 100 BASE-TX и 10 BASE-T порти
• Безбедност
– Заштитени порт безбедност функција
– Го поддржува 802.1 имплементација X wth порт-базирани контрола на пристап
Стандардите На Сообразност
IEEE 802.3 болест & IEEE 802.3 на Моќ преку Етернет
IEEE 802.3 10 Base-T
IEEE 802.3 у 100 Base-TX
IEEE 802.3 x Проток Контрола и Назад притисок
IEEE 802.1 d Опфаќа Дрво Протокол
IEEE 802.1 П VLAN Тагирање
IEEE 802.1 x Пристаништето за Проверка на Мрежата за Контрола на
Делот 15 од FCC Класа, CE
Животната Средина Specifiations
• Оперативен Влажност max. : 95% RH(не-кондензирање),Температура : -30°C до 70 °C
• Чување Влажност max. : 95% RH(не-кондензирање),Температура : -40 °C до 85 °C
Пакување Листа

R

Додатоци на производи