.

.

600Mbps Dual Band Антена 2dbi WiFi Адаптер 2.4 G / 5G Hz Безжичен Lan преку USB PC WiFi Адаптер 802.11 AC Безжична Мрежна Картичка

600Mbps Dual Band Антена 2dbi WiFi Адаптер 2.4 G / 5G Hz Безжичен Lan преку USB PC WiFi Адаптер 802.11 AC Безжична

DEN 374.00
DEN 479.52
-22 %
Од стока


Карактеристики :
Dual Band : Алтернативни 5.8 GHz и 2.4 GHz конекции за ТВ емисии, HD филмови, стриминг, и онлајн игри на среќа за да се избегнат безжична пречки.
Двојно Бенд Дизајн +2 T2 R БРЗ Пренос на Податоци Технологија
433 Mbps Безжична Брзина во 5.8 GHz бенд или 150 Mbps Брзина на 2.4 GHz бенд.
Поддршка Мека АП режим за да креирате некоја Wi-Fi "жешко" место.
Поддршка за Wi-Fi шифрирање на WFA, WPA,WPA2, WPS2.0, WAPI да ја заштитите вашата мрежа.
Мини & преносни дизајн за лесна за носење.
Оваа WLAN wifi адаптер доаѓа со USB Тип конектор, таа го поддржува USB2.0 стандарди интерфејс. Овој адаптер е дизајниран да работи во 2,4 GHz во 150mbps и 5.8 GHz во 433mbps заеднички обезбедување 600 mbps на AC ниво.
Спецификации :
Точка Име : Dual-Band Wi Fi Адаптер
Интерфејс Тип : USB 2.0
Антена : Вграден-во Двојна Антена 2dbi
Преносот го Оценувате : 600 Mbps (150 Mbps+433 Mbps)
Фреквентен опсег : 2.412-2.4835 GHz, 5.12-5.825 GHz
Стандарди : IEEE 802.11 a/b/g/n, 802.11 ac
RF Моќ : 20dbm (MAX)
Поддршка Оперативен Систем : windows XP / Vista / Win7 / Win8 / Win10 / Mac / Linux
Големина : Прибл. 30 x 15 x 7 mm
Тежина : Околу. 3g
1 x Двојна Бенд Wi Fi Адаптер
1 x CD 1. ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. На сликите кои се прикажани не се вистински објект и се за вашиот референца само.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит време може да се разликува, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашиот orderafter 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе трага на вашата цел и се вратам на вас побрзо. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Време На Испорака :
1. Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 дена за да се врати од денот примени. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена, ќе се смета користи и НИЕ НЕ ЌЕ ISSUEA НАПЛАТА ИЛИ ЗАМЕНА за вас. НЕМА ИСКЛУЧОЦИ!
Превозот цена е мечка од двете продавачот и купувачот на половина.
2. Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашата цел ID.
3. Ние ќе рефундирање на ВАШИТЕ ЦЕЛОСНА ПОБЕДА ПОНУДАТА ИЗНОС, по приемот на објектот во првобитната состојба и пакување со сите компоненти и додатоци се вклучени, ПО ДВЕТЕ Купувачот и Продавачот се откаже од трансакцијата од aliexpress. ИЛИ, можете да изберете да имате замена.
4. Ние ќе ги сноси сите превозот цена, ако производот(ите) што е (се) не како рекламира. 1. 12 месеци Производителот е ограничена Гаранција за неисправни предмети (исклучувајќи предмети за оштетена и/или злоупотребени по приемот). Додатоци доаѓаат со 3-месечен гарантен.
2. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно). Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ОБЈЕКТИ СО
ИСТЕЧЕ ГАРАНЦИЈАТА.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress! Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно. Бараме дека ќе контактирајте со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што ќе може да се изврши до вашето задоволство.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Безжичен Протокол:
802.11 a/g,802.11 n
Wi-Fi Поддржани Фреквенција:
2.4 G & 5G
Примена:
Десктоп
Број На Модел На:
безжична мрежна картичка
Брзина На Пренос:
600 Mbps
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
сертификација:
CCC
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
ALLOYSEED
Интерфејс Тип:
USB2.0
Тип:
Безжичната
Должина:
Approx. 30 x 15 x 7 mm
Преносот Го Оценувате:
600Mbps (150Mbps+433Mbps)
Точка име :
Dual-Band WiFi Адаптер
Антена:
Вграден-во Двојна Антена 2dbi
Интерфејс Тип:
USB
Фреквентен Опсег:
2.4 GHz/5GHz
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
135120
R

Додатоци на производи