.

.

2 парчиња Алкател EE60 + EE40 150Mbps Преносни 4G LTE Мобилни Жариште WiFi Модем

2 парчиња Алкател EE60 + EE40 150Mbps Преносни 4G LTE Мобилни Жариште WiFi Модем

DEN 4368.00
DEN 4800.00
-9 %
Од стока


Пред купување, ве молиме себе истрага ќе SIM фреквенција дали компатибилен со уредот фреквенција
Опис на производот :
ПОДДРЖАНИ АЛКАТЕЛ СТАН
Лесно се следи користењето податоци од страна на телефонот, едноставно симнете алкател еден допир линк стан на располагање од android и ios продавница, тоа може да се користи за да се следи за користење податоци, да управуваат со порака , сменете wifi сериозни проблеми,и други поставување на вредноста на mifi
4 G БЕНД : LTE 800 / 1800 / 2600 MHz 3 G БЕНД : DC-HSPA/HSPA/HSPA/UMTS 900 / 1800 / 2100 MHz 2 G БЕНД : GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz ЗА ИНФОРМАЦИИ 4 G : DIGI / Maxis / Celcom / Umobile : ФЛОПИ 1800 / 2600 Mhz Да 4 G : TDD 2300 / 2600 Webe : ФЛОПИ 850 и TDD 2300 / 2600 Singtel / Starhub / М1 / Циклуси : ФЛОПИ 1800 / 2600 Mhz * Зелената значи да работи со уред 3 G : DIGI / Maxis / Celcom / Umobile / Webe / Singtel / Starhub / М1 / Циклуси : 2100 Mhz * Зелената значи работа со уред за 4 G БРЗИНА : LTE DL Брзина до 150 Mbit/s LTE УЛ Брзина до 50 Mbit/s
3 G БРЗИНА : DC-HSPA+DL (DOWNLOAD) до 43.2 Mbps DC-HSPA+УЛ (UPLOAD) до 5.76 Mbps
ХАРДВЕР : 5150 m AH Батерија до 20 hr работата , режимот на 500hr Микро USB интерфејс , USB Интерфејс (за моќ банка функција) ,Слотот за Sim Картичката LED Индикатор за јачина на сигналот , network selection (4 G / 3 G) , SMS Прекинувач , Reset (Switch Димензии (ширина x висина x длабочина) : 88mm x 88mm × 187.8 mm Тежина : околу 168g (вклучувајќи батерија) СОФТВЕР : СМС - испраќање / примање , inbox (складирање) Wifi Поставување - SSID / Login ФОТОНАПОНСКИ / TKIP / AES / MAX Број на Корисникот ( до 15 корисници) DHCP - Прилагоден IP Домашна адреса, DHCP Сервер , DHCP IP POOT , DHCP IP БАЗЕН , DHCP IP Закуп Време ,Mac Филтрирање Профил Менаџмент - АВТО APN , Прирачник за APN Network Mode - АВТО , 4 G САМО , 3 G САМО , Manual функцијата за Пребарување Conenction mode - за Автоматско / Рачно
150 Mbps 4 G LTE Модем Wi Fi Рутер Со Слотот за Sim Картичката Поддржува LTE ФЛОПИ Б3 B7 B20 За Алкател EE40
Опис На Производот
Наградуван НАЈБРЗО се Префрлите 2016 година 4 G 150mbps ( Поддржани Wifi ) До 10 Корисник/уред за да се поврзете АВТО APN @ AUTO ПРИЛАГОДУВАЊЕТО , без опција е neccessary Моќ банка функција, можете да ја полните уредот преку usb конекција Спецификација
Спецификација на Алкател EE40 Уред :
4 G БЕНД : LTE 3 FDD 800/1800/2600 Mhz
3 G БЕНД : DC-HSPA/HSPA/HSPA/UMTS 900/1800/2100 Mhz
2 G БЕНД : GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 Mhz
4 G БРЗИНА :
LTE DL Брзина до 150 Mbit/s
LTE УЛ Брзина до 50 Mbit/s
3 G БРЗИНА :
DC-HSPA+ DL до 43.2 Mbps
DC-HSPA+ UL до 5.76 Mbps
ХАРДВЕР :
1500m AH Батеријата до 6hr работата,Режимот на 50hr
Микро USB интерфејс,Слотот за Sim Картичката
LED Индикатор за јачина на сигналот,network selection(4 G/3 G),СМС
Прекинувач,Reset (Switch
Димензија : 70mm*70mm*13mm
Тежина : Околу 90 G
СОФТВЕР :
SMS-Испраќање/Примање,Inbox
Wi Fi Поставување-SSID/Login ФОТОНАПОНСКИ/TKIP/AES/MAX Број на Корисникот(До 15 корисници)
DHCP-Прилагоден IP Домашна Адреса,DHCP Сервер,DHCP IP POOT,DHCP IP БАЗЕН,DHCP IP Закуп
Време,Mac Филтрирање.
Профил на Управување-АВТО APN,Прирачник за APN.
Network Mode-АВТО,4 G САМО,3 G САМО,Manual Функцијата за Пребарување.
Conenction Mode-За Автоматско/Рачно
ле

wirless Модем Тип:
LTE,WCDMA
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Број На Модел На:
EE60
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
Алкател
Производи Статус:
Акции
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
100Mbps
R

Додатоци на производи