.

.

Фабрика Цена Индустриски безжична LTE ФЛОПИ M2M 4g usb модем, се отвори во командата 4g rs232 модем tcpip за пренос на податоци,

Фабрика Цена Индустриски безжична LTE ФЛОПИ M2M 4g usb модем, се отвори во командата 4g rs232 модем tcpip за

DEN 4080.00
Од стока


Фабрика Цена Индустриски безжична LTE ФЛОПИ M2 M 4g usb модем, се отвори во командата 4g rs232 модем tcpip за пренос на податоци,
Ако сакате да знаете повеќе за објектот, ве молиме распрашува или да испратите порака на aliexpress. ( Trade Manager : cn1510960306 Ginny wun)
Општи карактеристики
SIM7100 A
• Quad-Band LTE-ФЛОПИ B2/Б4/B5/B17
• Dual-Band UMTS/HSDPA/HSPA+ B2/Б5
• Контрола Преку НА Команди или Gobi API
• Напон спектар : 3.4 V~ 4.2 V
• LTE-ФЛОПИ/Rel-9 Cat3
• HSPA+ DC-HSPA+,Rel-10 HSPA+
SIM7100 E
• Пет-Бенд ФЛОПИ-LTE Б1/Б3/B7/Б8/B20
• Dual-Band TDD-LTE B38/B40
• Dual-Band UMTS/HSDPA/HSPA+ B1/Б8
• Dual-Band GSM/GPRS/EDGE 900/1800 MHz
• Контрола Преку НА Команди
МОДЕМ СПЕЦИФИКАЦИЈА
Влезен напон 7.5 V-30 V DC
Текст тековната 1А-2 A
Режим на струја : 56m A
Работат на струјата : 100-140m A
Работна температура : -30 до +80 степени
Складирање температура : -40 до +85 степени
Големина 85*54*25mm
Тежина 100g Спецификации за трансфер на Податоци
• LTE
- Uplink до 50 Mbps,
- Downlink до 100 Mbps
• HSPA+
- Uplink до 5.76 Mbps,
- Downlink до 42 Mbps
• UMTS
- Uplink/Downlink до 384 Kbps
• EDGE Класа :
- Макс. 236.8 Kbps(DL),Max. 236.8 Kbps(UL)
• GPRS
- Макс. 85.6 Kbps(DL), Max. 85.6 Kbps(UL)
• CSD
- GSM data (GSM податоци го оценувате 14.4 Kbps
- WCDMA го оценувате податоци 57.6 Kbps
- WCDMA 64 CSD за Видео повик
Други карактеристики
• USB Возач за Microsoft Windows 2000/XP/Vista/7/8
• USB Драјвер за Windows CE/Мобилни
• USB Драјвер за Linux /Андроид
• RIL поддршка за Андроид/Windows CE/Мобилни
• Автоматска инсталација за windows
• Linux API ПАКЕТИ
• Ажурирање на фирмверот преку USB
• TCP/IP/IPV4/V6 Мулти-ПДП,ПЛАНИНАТА ПДП
• FTP/FTPS/HTTP/HTTPS/SMTP/POP3/DNS/MMS
• DTMF
• Gobi ПАКЕТИ на Win7/Win8/Linux
• MBIM да Win8
• Изворниот код на PC менаџер на уредот за референца
Додатоци : AC/DC адаптер, DB9 RS232 кабел, USB кабел, антена, 2 монтажа плочи
Модем слика :
Забелешки :
1. Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест. Ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.
2. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски,такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака. Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
3. Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци, и купувачи се одговорни за царински давачки.
ps : U sually ние ќе го испрати во рок од 3-5 дена по добивање на вашата исплата. ние сме во потрага напред агенцијата од целиот свет!!

wirless Модем Тип:
LTE
Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
Simcom-SIM7100
Бренд Име:
Antecheng
Производи Статус:
Акции
Тип:
Безжичната
is_customized:
yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Стил:
Надворешни
Поддршка:
TCP/IP.ПО командата,IMEI промена
Интерфејс Тип:
RS232/USB
Сертификат:
CE
Преносот Го Оценувате:
100 Mbps
Voip /sms/mms/wap:
Поддршка
Гаранција:
една година
R

Додатоци на производи