.

.

RS232/485 да се WIFI/RJ45, WiFi, сериски порт на серверот, сериски порт за WiFi модул

RS232/485 да се WIFI/RJ45, WiFi, сериски порт на серверот, сериски порт за WiFi модул

DEN 2399.52
Од стока


Стандардната На испорака е (сериски порт). Ако ви треба други интерфејси, ве молиме цел или извести сервисот за
Сериски порт на серверот за 1 (со исклучок на моќ и врски)
Висока добивка антена 1
RS485 поврзување терминал 1
Други додатоци може да се купат во зависност од потребите на корисниците, нема потреба да се спаси трошоци
Антенски продолжување линија (кликнете тука за да го внесете) 9 V/1А моќ (кликнете тука за да го внесете)
Машки да се женски сериски линија Кликнете тука за да го внесете.) USB-за да сериски линија (кликнете тука за да го внесете)
Она што треба да направите е не само ниски цени, но, исто така, високи перформанси!!!
За повеќе информации, ве молиме одете на веб-страната да ги преземете : рачно.cn/Lr Scs3
Големина : 82mm X84mm X25mm
WIFI232 сериски серверот карактеристики :
1. Во исто време, имплементацијата на RS232 или RS485 да се WIFI, RS232 или RS485 да RJ45, RJ45 да се WIFI податоци транспарентен пренос за Да обезбеди стабилност на пренос на податоци.
2. може да се реализира Ethernet да се WIFI транспарентен пренос Модули може да се спроведе Безжична мрежна картичка за да ги жица, безжични конверзија на податоците функција .
Производ карактеристики :
1. поддршка RS232 интерфејс, и компјутер pin дефиниција на јавноста устата (игла)
2. многу низок го одложи автоматското испраќање добијат и да се префрлате RS485 интерфејс
3.DC 7 V30 V напон на текст, може да обезбеди 2 A тековната DCDC моќ чип LM2576 HVS, за да се обезбеди систем за сигурност.
4.DCDC моќ чип обезбедува 75% до 85% висока ефикасност, системот е погоден за користење на батеријата за напојување.
5.RS485 и RS232 интерфејс
6.Вчитај ја превчитате почетна конфигурација копчето и веќе не се грижите за поставување на погрешно копче. (работниот статус, притиснете 3-5 секунди за да се вчита, ќе може да load the default settings и се рестартира автоматски)
7. богата статус индикатор Моќ, Подготвени, Линк, RXD, TXD
8.DC3.5 моќ приклучок, 2.54 проред дупки, пристап на владата е задолжително
Основни WIFI модул обезбедување на квалитет :
1, преку CE и препораките на FCC сертификат, кој е електронски производи пристап кон ЕУ и сад, за да се докаже тоа, но исто така се знак за квалитет на производот.
2, по висока и ниска температура тест, -20 степени -80 степени centigrade, индустриското ниво работна средина температура опсег, може да се обезбеди висока и ниска температура извештај од тестирањето.
3, секој производ е професионална опрема за тестирање, строги тестирање и стареењето.
4, главниот користи професионална водечките висок квалитет на WIFI модул, со голема брзина РАКА кернелот, за да се обезбеди обработка капацитет и стабилност.
5, изградена-во мониторите и чукање на срцето механизам за да се обезбеди онлајн способности.
Овој сервер е A, B, C три видови три вида само DB9 интерфејс разлика, друга е точно на истата, корисникот може да избере според потреба, стандардно испраќа тип. Интерфејс за опис е како што следува :
Стандардната На испорака е (сериски порт). Ако ви треба други интерфејси, ве молиме цел или извести сервисот за
Сериски порт на серверот за 1 (со исклучок на моќ и врски)
Висока добивка антена 1
RS485 поврзување терминал 1
Други додатоци може да се купат во зависност од потребите на корисниците, нема потреба да се спаси трошоци
Антенски продолжување линија (кликнете тука за да го внесете) 9 V/1А моќ (кликнете тука за да го внесете)
Машки да се женски сериски линија Кликнете тука за да го внесете.) USB-за да сериски линија (кликнете тука за да го внесете)

боја:
Црна
Вид:
Надворешни
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.
R

Додатоци на производи