.

.

2017 MT7662U Двојна Бенд Bluetooth 4.2 USB интерфејс за висока стапка два во еден WiFi модул

2017 MT7662U Двојна Бенд Bluetooth 4.2 USB интерфејс за висока стапка два во еден WiFi модул

DEN 906.24
Од стока


Производ детали параметри
1.Општ Опис
BL-7 662 BU 1 Е,, високо, интегрирана, чип, кој, има, изградени во, а, 2*2, dual-band, безжични, LAN, радио, и,, Bluetooth радио., единствена, Неа, ја поддржува, 802.11 A/b/g/n, IEEE /AC Стандард, и, дава, да, највисок, PHY, стапка на, најмногу, да 866.7 Mbps, нудејќи, функција богати, безжични, и, сигурен, автопат, од, на, продолжен, далечина., Тоа вклучува, Bluetooth, EDR, и, ЛЕ, радио, кои, во согласност со Bluetooth, v2.0+EDR, поврзување, V3.0, andv4.0+РАНЛИВИТЕ.
Две опсег на примена
BL-7 662 BU 1 Е, со цел, на, на, компактен дизајн, за, УСБ интерфејс., ПХБ, Тоа е погоден, на, на, на, по, апликации, Лаптоп NB/Таблет/СРЕДЕН/USB dongle/DTV
3 . Спецификација За Производ
3 .1 Функција Блок дијаграм
Три точка два Електрични и Перформанси Спецификација
Објектот
Опис
Име На Производ
BL-76 62 BU 1
Големи Чипсет
MT76 62 T
Домаќин Интерфејс
USB2.0
Стандард
IEEE802.11a /b/g/n/ac
F Requency Опсег
2.4 GHz ~2.4 835 GHz 5.12 GHz~5.825 GHz
Тип На Модулација
Wi Fi :
802.11 b : CCK, DQPSK, DBPSK
802.11 a/g : 64 - QAM, 16 - QAM, QPSK, BPSK
802.11 n : 64 - QAM, 16 - QAM, QPSK, BPSK
11 ac : BPSK, QPSK, 16 QAM, 64 QAM 256 QAM И OFDM
BT : FHSS GFSK, DPSK, DQPSK
Working Mode
Инфраструктура, Ад-Хок
Трансфер На Податоци Го Оценувате
11b : 1, 2, 5.5, и, 11 Mbps
11/ g : 6, 9, 12, 18, 24, 36,, 48, и, 54 Mbps
11n : MCS0~15, до, за, 300 Mbps
11 ac : MCS0~ 9 , Nss=2, До 866.7 Mbps
RF Моќ
Wi Fi :
18 DBm11b,
16 DBm11 a/ g,
13d Bm11a c ,
14 DBm11n HT40 2.4 G
13 DBm11n HT40 5 G
(Толеранција : +/-1.5 d B)
BT : + 5.5~+10.5 d Bm За Class1.5 Излезна моќност
Антена тип
Поврзете, да, да, надворешни, антена, низ, од, IPEX, конектор
На пренесува растојание
Затворен, 100, Отворено, 300 МЕТРИ, Според локалната Средина
Димензија (L*W*H)
20 X 17.7 X 2.3 Mm (Dxšxv) Толеранција : +/-0.2 mm
Напојување
3.3 V +/V -0.3
Потрошувачка На Енергија
Режим на чекање 65m A3.3 V,
TX режим 2 G 345m A3.3 V; TX режим 5 G 625m A3.3 V
Часовник извор
40 MHz
Работна Температура
-10 ОК До +70 ОК
Температура на чување
- 40 C ~ + 85 C
3 . 5 Производ Фото
3 . 6 Механички Спецификација
Модул, димензија : , Типичен (W, x, L, x, H) : 27mmx17.7mm, x2,.3мм, Толеранција : +/-0.2 mm
3 . 7 Производ Pin Дефиниција
ТОП ВИДИТЕ
PIN-ОТ НЕ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
ИМЕ
PDN
VDD33
ДМ-
ДП+
GND
LED
GND
RF
GND
GND
RF
GND
4 Поддржана платформа
Оперативен Систем
ПРОЦЕСОРОТ Рамка
Возачот
WIN2000/XP/VISTA/WIN7
X86 Платформата
Овозможи
LINUX2.4/2.6
АРМ, MIPSII
Овозможи
WINCE5.0/6.0
АРМ, MIPSII
Овозможи

Вид:
Внатрешна
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.
R

Додатоци на производи