.

.

За AMS1153E high - speed чип msata трансфер на usb3.0 minipciessd-usb3.0 msata-usb3

За AMS1153E high - speed чип msata трансфер на usb3.0 minipciessd-usb3.0 msata-usb3

DEN 479.52
Од стока


За :
1. Оваа форма на КРАЛОТ МОЌ бренд не треба да се зема, а не со MSATA. Апсолутно не! Мини pci - e во прилог на должина од 5 см и 7 cm, pin дефиниција три поени, еден, наречен m SATA, мулти-цел на леново и IBM машини, машина наречена SATA мини pci - e, поскапи за asus, ЕПС, исто така, повика на PATA мини pci - e, за dell mini9 машини, како што се три штекер изгледа иста, но различни pin дефиниција, ве молиме бидете сигурни да се направи разлика, имајте на ум дека овој производ е само поддржува m SATA 5 цм должина, SATA мини pci - e интерфејс (со asus EPCS101 900 900 а) на ист начин како и солидна држава која PATA интерфејсот и немојте да се купи!
2 : производот е неутрален, неотпакувани, без школка.
3, производ гаранција за една година (cable accessories, му припаѓаат на потрошен, не е во рамките на гаранцијата), доби месец постои проблем, секоја цена товарот еден на друг, еден месец откако на купувачот да ги преземе сите! Овој производ е сто проценти тест пред пратката, сте го добиле со ниеден збор е USB интерфејс за напојување не може да се сретнат вашата машина, или од други причини, значи без разлика каква било причина да се вратат назад не наплата товарни само, се согласувате, ве молиме, не се согласувам да и не колебливо, не повторно тогаш дојде со мене за враќање на товарни нестабилности!
4. USB 3.0 интерфејс е означен како 0.9 а, но општи машински дизајн има простор за тоа. Ако имате Голем број на хард дискот номинална струја, ве молиме да го купат внимателно ако имате USB 3.0 ЦЕНТАР со моќ. USB интерфејс за напојување способност не може да се генерализира, некои модели дизајн време резервирано потрошувачка на енергија големи, некои мали, ние навистина не може да се направи една по една, исто така може да не ви даде за да направите некои да биде во можност да гаранција! Ве молиме не прашувај хард диск кутија за да бидат способни да се носат со проблемот, хард диск поле не може да се генерираат моќ, сите тековни мора да бидат обезбедени од страна на вашиот компјутер USB интерфејс! Ако на usb 3.0 интерфејс не може да се користи со USB2.0 интерфејс, тоа може да се намали потрошувачката на енергија по намалување на брзината. Лошата изведба на снабдувањето со електрична енергија е не-оптоварување (не се поврзете на хард диск на компјутерот со USB-кабел). Или на компјутер може да се препознае, но копија на податоците прескокнете диск; Или да се поврзете на компјутер и поврзете го и пуштете го повторно.
5. Не се малку странец кога станува збор за треска. Хард диск кутија себе бара потрошувачката на енергија на 0.12 А, и топлина генерирана од страна на тоа е дел од моќта на хард дискот. На мобилни хард диск, потрошувачката на енергија е најмногу од вашиот SSD, толку побрзо SSD, поголема потрошувачка на енергија, поголема треска, ова е зачувување на енергија, ве молиме да не одиме во митот на SSD не е топло внатре! Не верувам дека можете да ја обидат себе си, да се стави на вашиот хард диск на компјутерот, и да ги користите вашите раце да се почувствува топлина! Ако ве праша за брзо и не се топло, што е да се побара и за двете овци и овците да расте добро!
AMS1153 E high - speed чип msata трансфер на usb3.0 minipciessd-usb3.0 msata-usb3

Вид:
Надворешни
Интерфејс Тип:
Мини PCI-Експрес
Адаптер Приклучок:
мини pci-e
Бренд Име:
KEFU
Тип:
Безжичната
Преносот Го Оценувате:
.
R

Додатоци на производи