.

.

Huawei K5005 водафон K5005 4G LTE USB Модем

Huawei K5005 водафон K5005 4G LTE USB Модем

DEN 2784.00
Од стока


Водафон K5005 Клучни Карактеристики :
* Првиот тројно LTE/HSPA+ модем на Huawei Технологии
* Симнете до 100 Mbps, ги Испратите до 50 Mbps
* 2 x Надворешна антена конекторот
* Во светот користење на LTE, HSPA+/UMTS и GSM мрежи
* 4 G LTE-800/2600 MHz, 3 G UMTS-900/2100 MHz
* ЦЕЛОСНО Отклучен за услуги во целиот свет
Водафон K5005 Спецификации :
Мрежа Бендови
* 4 G LTE 800/2600 MHz
* 3 G-4 G DC-HSPA+/HSUPA/HSDPA/UMTS/WCDMA - (900)/2100 MHz.
* 2 G GSM/GPRS/EDGE - 850/900/1800/1900 MHz.
* чипсет : Qualcomm MDM9200 TM
* 2×2 Mi Mo, LTE категорија 3
* Data Speed : Даунлоадирајте до 100 Mbps, ги Испратите до 50 Mbps во 20 MHz пропусен опсег
* Меморија : слот за Micro SD картичка до 32 GB.
* HSUPA, HSPA + и dual-превозникот HSPA + и Примате Разновидност
* Со GSM EDGE поддршка
* Дисплеј : LED Индикатор.
* Антена : Интегрален антена & 2 XExternal антена интерфејс.
* GPS-От : Не
* Димензии : 90 x 25 x 15mm
* Тежина : 40g
* Поддржани Системи : Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X 10.5.8 (и подоцнежните верзии)
Всушност, можеби и вие би сакале други форми, бои, слични како конфигурација на Водафон K5005, постојат многу LTE стапови во 4 GLTEmall.com кој би можел да го замени, како што се ZTE MF820 4 G LTE Модем , Сиера 320 U 4 G LTE Aircard , Сиера 313u 4 G LTE Aircard , HUAWEI E392 LTE Модем.
Пакет Содржина
* Водафон K5005 Мобилен Широкопојасен
* USB Кабел за Продолжување
* Quick Start Водич
* Оригинална Кутија

R

Додатоци на производи