.

.

1/4 Женски BSPP 304 од не ' Рѓосувачки Челик Целосна Порта Топката Вентил Винил се Справи со WOG1000

1/4 Женски BSPP 304 од не ' Рѓосувачки Челик Целосна Порта Топката Вентил Винил се Справи со WOG1000

DEN 429.60
Од стока


Карактеристики : Овој мулти-цел прирачник лост топката вентил има одлична отпорност на корозија и одговара за многу апликации. Вентил е опремено со PTFE заптивки за максимизирање на отпорност на корозија и животниот век на топчестиот вентил. 1000 WOG : Max 1000 psi за Вода, Нафта, Гас Течност Медиум : За употреба со течности и гасови Тело и Топката Тип : 304 од не 'Рѓосувачки Челик Temp Опсег : -60°F до 450°F Рачка : Тешки се справи со сини vinly изолација Димензија : 1/4" Должина : 4mm Пакет се Вклучени : 1 парче x 1/4" топката вентил

Материјал:
Нерѓосувачки Челик
моќност:
упатство
Порт Големина:
1/4
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Топката
Број На Модел На:
Бренд Нови
Притисок:
Други
Температура на Медиумите:
Други
Медиуми:
Вода,Воздух,Гас,Течност
R

Додатоци на производи