.

.

[Sintron] 3D Подготвени DLP-ЛИНК 96hz - 144hz активни очила за Optoma проектор

[Sintron] 3D Подготвени DLP-ЛИНК 96hz - 144hz активни очила за Optoma проектор

DEN 669.60
Од стока


[Sintron] 3 D Подготвени DLP-ЛИНК 96hz - 144hz активни очила за Optoma проектор
( ве молиме проверете ја компатибилен тв модел листата подолу во описот )
(2013/2014 Sintron новата генерација , PC рамка , 27g)
Опис
Најновите 3 D очила за DLP-ЛИНК проектори, неодоливо изгледа, флуентност и висока дефиниција слики, носи извонредно и живописни 3 D искуство, пренос на далечина до 30 метри, поддршка над 95% 3 D подготвени DLP-ЛИНК проектори . Без оглед на семејството забава или стереоскопски кино, шок и импресивна стереоскопски гледање, ти никогаш нема да се заборави.
Овој производ е главно за Проектор употреба , за DLP проектор , со Тексас Инструмент Чип и DLP-Линк стандард може да се само користење на оваа очила за да уживаат во 3 D Филм и слики, никогаш не грижи се за ред очила повторно.
Компатибилност
Ова ќе биде компатибилна со следниве модели : ако не е на листата , ве молиме контактирајте со нас на двојна проверка за вас. друг начин за да се вратите , ние можеби ќе треба да се наплаќаат 2 начин превозот на трошоците и restock такса 20% Карактеристики
(1) Поддршка во текот 95% најновите 3 D DLP-Линк Optoma , Benq , Acer , Viewsonic , Мицубиши , Остар , Dell , Samsung , Vivitek Проектори .
(2) DLP-ЛИНК на комуникација метод, работа без emitter .
(3) Автоматско исклучување функција, енергетска ефикасност .
(4) Копчето Батеријата поддржува 100 часа континуирано работно време .
(5) Висок пренос леќи со посветла 3 D видео слики .
(6) High-tech светлина брзина LCD shutter технологија .
(7) Висок квалитет стереоскопски 3 D решение .
(8) кој се одвојува од Рацете, светло дизајн, 27g само .
Спецификации
Делови и Компоненти
Пакет содржина за секој парови :
1x 3 D Очила
1x Заштита Торба
1x Ткаенина за Чистење
1x Упатство
2x CR2025 3 V Мобилен Копчето Батеријата
Како да се соберат
(1) Очила (2) Батерија
Решавање на проблеми

R

Додатоци на производи