.

.

алуминиум гејтс патеката гејтс ковано железо гејтс фалсификувани железни порти hench-13

алуминиум гејтс патеката гејтс ковано железо гејтс фалсификувани железни порти hench-13

DEN 24000.00
Од стока


Шангај Henchuang Индустрија Co.,Ltd специјализирана во областа на proudction чиста рака-фалсификувани ковано железо,квалификувани се произведени, на производи се извезуваат во Европа и сад итн повеќе од 20 развиените земји. Како потрошувачи кои сакаат да купат железо, ние ве запознаам неколку потребните знаења поени да се заштити вашиот корист.
1. За пример од ковано железо гејтс,дали треба фалсификувани ?Обично ние купи плоштадот челик се мазни, на фалсификувани тоа значи дека ние користење на јагленот за греење на плоштадот челик, а потоа ги користат воздух чекан да ја тепа челик четири страни .тоа се промени челик форми за да стане повеќе убаво и уметност effecence, во споредба со не фалсификувани производи железо, на фалсификувани производи железо дека зголемување на производство на повеќе занает и производство на време,тоа е треба многу искусни ковач на тепање на челик со differenct foged форми, особено кога производство на комплексни ковано железо гејтс,фалсификувани тепа железо декорација цвеќиња делови кои можат да прикажување на фалсификувани е шарм и effecence, подолу е едноставен дијаграм за да се прикаже мала ковано железо гејтс со фалсификувани занает вовед.
Па можете да се сметате себе си вистински потреби, без разлика дали се избере фалсификувани занает или не ? ако сакате да го направите најдобриот сакаат луксуз и high-end атмосфера ковано железо, ние ви препорачуваме да го користите фалсификувани, ако сакате да ги зачувате вашите пари ќе нема потреба разгледа фалсификувани занает.
2.За железо анти- ' рѓа ,за надвор користење ние препорачуваме топла натопи поцинкуван,тоа може да бидете сигурни дека на фабрикувани железо 30 години не rusting. thie поцинкуван занает, може да бидете сигурни дека на железо сите површината покриена со дебел слој од цинк слоеви, на пример на отворено високо-voltaeg жица столбови сите се користи оваа жешка натопи поцинкуван methold анти- ' рѓа. Ако железо материјал е поцинкуван материјал производство, не hot dip поцинкуван, за време на сонце и raining ,кога железо материјал во внатрешноста ќе биде rusty или дожд вода insider во железната цевка, по неколку пати случува тоа ќе корозија од внатре да го наслика и конечно скапани & скршени. значи ние треба да знаете дали е топла натопи поцинкуван занает за да се потврди со производителот јасно.
3.За железо е боја , за домашна употреба, се надеваме на боја може да се користат повеќе долго време , вообичаено, најевтините бојата може да користите 1 година ,по 1year боја ќе падне себе. средината бојата може да користите 2-3 години. најдобар бојата може да користите 10-15years не исчезнат не падне . во инженерство на проектот на производителот за да се заштедат пари тоа ќе користење на најевтиниот боја. бидејќи, исто така, продажба договори цена е поевтина. За насловна & вила со користење ние препорачуваме користење на добра боја ,може да бидете сигурни дека ќе 10-15 години нема потреба од поправка боја работа на железо и може да се подобрува на железо е луксуз одделение . за ова треба , ние предлагаме железо на буквар со користење на 50% цинк содржината на епоксидни цинк-богата буквар ,
на topcoat користење на напредни fluorocarbon мат црна боја заврши.
4.На железо се прилагодени производи, цената не само што одлучи од над поени, но, исто така, има дизајн stles,материјал големина,производство на време,работникот труд,полски и пепел,дрво случај пакување ,trucking такси итн. сите овие формирани конечниот железо 's budge цена.
Ве молиме видете подолу нашите ковано железо производство процедури, ние очекуваме да се добро соработуваме со вас .
За подобро да се справи, ве молиме јавете се или да ја додадете нашата Моб/Whats APP : +8618221436889 (Жу)

Материјал:
Железо
Отворање Шема:
автоматски
Број На Модел На:
Hench
Отворен Стил:
замав
R

Додатоци на производи