.

.

Структурниот Челик Изработка Индустриски Градбите Со Челик За Магацин Рамка

Структурниот Челик Изработка Индустриски Градбите Со Челик За Магацин Рамка

DEN 48000.00
Од стока

200 лица вработени од кои 206 се инженерство техничари на сите нивоа и сите видови и повеќе од 60 се во државна Одделение 1 , Оценка 2 регистрирани структура инженери, градежници и архитекти .
Софтвер : SAP2000, Auto CAD, PKPM, RSTAB, PROE, МЦ, Tekla Структури(Xsteel), 3 D3 S, Tarch, итн.5 тони, колоната висина е 31-33 м, а во внатрешноста е инсталиран со кревет на кат патуваат кран со максимален број на дигалки капацитет во 400 тони., може да ги заврши сите видови на светлина челик, тешки челик, висок пораст мулти-просторна структура челик производи за обработка на задачи со висок квалитет и ефикасно.
Ние, исто така, имаат систематски Квалитетот на Процесот и Напредокот Контрола на документација : Нашата измислица процес се контролира од страна на серија на документацијата за квалитет и тестирање кои се следат и се сертифицирани од страна на Б. Се разбира, ние исто така може да пакет според клиентите барања.
Структурниот Челик Изработка Индустриски Градбите Со Челик За Магацин Рамка
Ние се :
Кина е на Врвот Одделение Производител на Челик Структура на Производство
А-ниво за Професионален Проект Дизајн на Челична конструкција
Националната Одделение 1 Специјалност Изведувачот за Челична конструкција
Стои директор на Кина Изградба и Метал Структура Асоцијација
Член на Кина Челик Структура на Друштвото и Шангај Метал Структура индустриска Асоцијација
Заменик-претседателот на Жеџијанг Челик Структура индустриска Асоцијација
ОД ДИЗАЈНОТ, ПРОИЗВОДСТВОТО НА СЕКОЈ ЧЛЕН ДА ИНСТАЛАЦИЈА НА СЕКОЈ ЧЕКОР, СИТЕ НИЕ СЕ СЛЕДИ ТОЧНОСТА И СОВРШЕНСТВО.
Компанијата има високи колеџи и професионални технологија дизајн организации како технологија резервни сили и има воспоставено широка соработка и R&D односи со таква технологија истражувачки институти како Жеџијанг Универзитетот, Северозападниот Polytechnical Универзитетот , Жеџијанг Shuren Универзитетот, итн. Генерално, се натоварени во 40/20 GP -, 40 HQ, 40 OT или Рефус превозникот.
НЕКОИ ОД НАШИТЕ РАБОТИЛНИЦА/ МАГАЦИН ПРОЕКТИ
AREVA Трансформатор Фабрика Проектот :
Покривајќи површина изнесува 33,842 квадратни., SGS, SKM, ИТН.
ДИЗАЈН И ДЕТАЛИ
Стандард : Америка Стандард, Австралија Стандард, Англија Стандард, Кина Стандард, итн.m, на програмата се консумира челик во 4299.
ПАКУВАЊЕ & ВЧИТУВАЊЕ
Ние ги поседува уникатни повеќето професионални и најдобри пакување во Кина во моментов - КАДРИРАЊЕ ПАКЕТ , кој совршено го штити структурни челик членови од било влијание оштетување за време на транспортот.72 тони во првата фаза, 7,200 тони во втората фаза., SGS, SKM, JACOBES итн светот-познати трети лица инспекција организација .
Лигата за демократија на косово Polysilicon Јавни Проектот :
Генерално, беше договорена со ФЛУОР CO.
СЕРТИФИКАТИ
Имаме CE сертификат, ISO9001 Контрола на Квалитет со Сертификат, ISO14001 животната Средина-пријателски Сертификат итн систематски сертификати за да се обезбеди целиот наш производство напредок контролира.
УПРАВУВАЊЕ СО КВАЛИТЕТ
ДЕНЕС Е КВАЛИТЕТ, УТРЕ Е ПАЗАР
Нашата група е основана напредна физички и хемиски центар за тестирање на челична конструкција, поседува опрема за тестирање како што се електронските универзална тестирање на машински, електро-хидрауличен серво универзална тестирање на машина, елементарен аналитичар, torsional тестирање на машина, влијание тестирање на машина, ултразвучно пропустот детектор, сино мастило слој дебелина колосек, течен кристал нишалото часовник impactor, итн.
ЧИЛЕ Цевки-решетка Работилници на Проектот :
90m Еден век Работилници.
ГЛАВНАТА ЧЕЛИЧНА КОНСТРУКЦИЈА
СРЕДНО ЧЕЛИЧНА КОНСТРУКЦИЈА
ПОКРИВОТ & ЅИД СИСТЕМИ, И ДРУГИ ДОДАТОЦИ
ЛИНИИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА
Нашата група претстави од странство светска класа на професионални линии за производство на челик структура, има најмногу напреден автоматски H-зрак производни линии, цевки решетка, кутија зрак линии за производство, ЦПУ хидраулични удирање по-сечење C и Z типови на линии за производство на челик, вол & покривот панели, метал сендвич панел линија за производство, итн.

R

Додатоци на производи