.

.

Кинеската Фабрика Снабдување Комерцијални Прошетка во Замрзнувач Ладно И Замрзнувач Соба Со Лизгачки Вратата За Свеж Зеленчук

Кинеската Фабрика Снабдување Комерцијални Прошетка во Замрзнувач Ладно И Замрзнувач Соба Со Лизгачки Вратата

DEN 1200.00
Од стока

Ѕид панели се произведени во таков начин со цел да се избегне термички мост.
ПРЕТХОДНИТЕ ПРОЕКТИ
ЗА ГРУПА
Hangzhou ПОЗНАТИОТ Челик Инженеринг Co.Кинеската Фабрика Снабдување Комерцијални Прошетка во Замрзнувач Ладно И Замрзнувач Соба Со Лизгачки Вратата За Свеж Зеленчук
ПРОИЗВОД Полиуретан Панели
Нашите полиуретан панели (заклучени или отклучени тип) се инјектира со полиуретан 40±2 кг/м3 помеѓу полиестер, обложен две поцинкуван челик листови кои имаат 0.Со Грејач и анти-заглавени систем. Овие врати се
секогаш отворени во надворешно насока кон или на лево или на десно .
Ладна Соба Полиуретан ( СТП) Сендвич Панели
Дебелина
50, 75, 100, 150 , 200 мм
Густина
38 - 40 – 43 – 46 кг / м3
Ширина
960mm
Заеднички
Camlock (јазик и жлебот)
Плоча
Надворешни е боја или челик не ' рѓосувачки челик или Алуминиум (Малтер врежана или pre-обоен)
Употреба
Вол & Кат & Таванот
Врата
Лизгачки вратата и Нишалка врата
Одиме во замрзнувач Големината и температурата може да се направи во согласност со клиенти барања
0 °C ~ + 22°C : Комуникација Станица, Печурки Растенија, Лекови За Складирање, Преработка Соба, Пакување Соба
-5 °C ~ + 5 °C : Пред-Ладење, Се Задржи Свежа,
-10 °C ~ -20 °C : Ладилник За Складирање
-25 °C ~ -30 °C : Ниска Температура за Складирање, брзо отиде к-Замрзнување
-35 °C ~ -50 °C : Експлозијата Замрзнувач, Брз-Замрзнувач
ДЕТАЛИ НА ПАНЕЛ ЗАЕДНИЧКИ
Ладна соба вратата панели се соединил со помош на јазикот и ритам и заклучен заедно со camlock на секоја страна од панелот за да се обезбеди воздух тесни зглобовите.Рамка на врата : боја или челик не ' рѓосувачки челик.Вратата панел направен со посебни притискање технологија СТП материјал.
ГЛАВНАТА APPLACATIONS
Хотели , болници , крв банки , живина колење и обработка, aquaculture и обработка, одгледување печурки, земјоделски производ обработка, производство на млеко, фармацевтски обработка и логистика, пијалаци производство и преработка, производство на пиво производство и ладење, големи логистика, складирање, хемиски производ ладење, кожа производство, шприцоване, машина за ладење, челик ладење, комуникациска опрема,брод производство и повеќе.8 mm дебелина за избор. и да стане повеќе
професионалец во странски проект работа, посебно во САД-ЕУ стандард инженерство и проектен менаџмент аспекти.

R

Додатоци на производи