.

.

Prefab метална конструкција за челик структура работилница и растенија

Prefab метална конструкција за челик структура работилница и растенија

DEN 40800.00
Од стока

72 тони во првата фаза, 7,200 тони во втората фаза., SGS, SKM, ИТН.
Лигата за демократија на косово Polysilicon Јавни Проектот :
Генерално, беше договорена со ФЛУОР CO.
БОЛИВИЈА Цемент Растение :
Челик потрошувачка : 3,655., SGS, SKM, JACOBES итн светот-познати трети лица инспекција организација ., SGS, SKM, JACOBES итн светот-познати трети лица инспекција организација . Во голем број на инженеринг практики, компанијата организираше висок квалитет на изградба тим кој се сфати водечките градежни технологии, кои се наоѓаат научни и строга конструкција за управување со процесот за контрола, има контрола на целиот процес на конструкција за да се обезбеди проектот за квалитет.
ДИЗАЈН И ДЕТАЛИ
Стандард : Америка Стандард, Австралија Стандард, Англија Стандард, Кина Стандард, итн., вкупната потрошувачка на челик волумен за Фаза I проектот достигна над 30,000 тони и оваа програма е во висок пораст челик структура на 4-7 подови.
НОВ ЗЕЛАНД Плевни / Жито Складишта :
светлината guage челична структура со ладна bended профили. Се разбира, ние исто така може да пакет според клиентите барања.
ГЛАВНАТА ЧЕЛИЧНА КОНСТРУКЦИЈА
СРЕДНО ЧЕЛИЧНА КОНСТРУКЦИЈА
ПОКРИВОТ & ЅИД СИСТЕМИ, И ДРУГИ ДОДАТОЦИ
ЛИНИИ ЗА ПРОИЗВОДСТВО НА
Нашата група претстави од странство светска класа на професионални линии за производство на челик структура, има најмногу напреден автоматски H-зрак производни линии, цевки решетка, кутија зрак линии за производство, ЦПУ хидраулични удирање по-сечење C и Z типови на линии за производство на челик, вол & покривот панели, метал сендвич панел линија за производство, итн.
ПАКУВАЊЕ & ВЧИТУВАЊЕ
Ние ги поседува уникатни повеќето професионални и најдобри пакување во Кина во моментов - КАДРИРАЊЕ ПАКЕТ , кој совршено го штити структурни челик членови од било влијание оштетување за време на транспортот.
Софтвер : SAP2000, Auto CAD, PKPM, RSTAB, PROE, МЦ, Tekla Структури(Xsteel), 3 D3 S, Tarch, итн.
СЕРТИФИКАТИ
Имаме CE сертификат, ISO9001 Контрола на Квалитет со Сертификат, ISO14001 животната Средина-пријателски Сертификат итн систематски сертификати за да се обезбеди целиот наш производство напредок контролира.200 лица вработени од кои 206 се инженерство техничари на сите нивоа и сите видови и повеќе од 60 се во државна Одделение 1 , Оценка 2 регистрирани структура инженери, градежници и архитекти .
Nondestructive Пропустот Откривање Конкуренција на Заварување Оператори Технологија за Размена
КВАЛИТЕТ НА ИНСПЕКЦИЈА ОД СТРАНА НА Б., може да ги заврши сите видови на светлина челик, тешки челик, висок пораст мулти-просторна структура челик производи за обработка на задачи со висок квалитет и ефикасно.5 тони, колоната висина е 31-33 м, а во внатрешноста е инсталиран со кревет на кат патуваат кран со максимален број на дигалки капацитет во 400 тони.
Компанијата има високи колеџи и професионални технологија дизајн организации како технологија резервни сили и има воспоставено широка соработка и R&D односи со таква технологија истражувачки институти како Жеџијанг Универзитетот, Северозападниот Polytechnical Универзитетот , Жеџијанг Shuren Универзитетот, итн.
УПРАВУВАЊЕ СО КВАЛИТЕТ
ДЕНЕС Е КВАЛИТЕТ, УТРЕ Е ПАЗАР
Нашата група е основана напредна физички и хемиски центар за тестирање на челична конструкција, поседува опрема за тестирање како што се електронските универзална тестирање на машински, електро-хидрауличен серво универзална тестирање на машина, елементарен аналитичар, torsional тестирање на машина, влијание тестирање на машина, ултразвучно пропустот детектор, сино мастило слој дебелина колосек, течен кристал нишалото часовник impactor, итн.
НЕКОИ ОД НАШИТЕ РАБОТИЛНИЦА/ МАГАЦИН ПРОЕКТИ
AREVA Трансформатор Фабрика Проектот :
Покривајќи површина изнесува 33,842 квадратни.
ЧИЛЕ Цевки-решетка Работилници на Проектот :
90m Еден век Работилници.
КЛИЕНТИТЕ ПОСЕТИ
Добредојдовте на вашата посета! J
.

R

Додатоци на производи