.

.

7-во-1 LED Светло Терапија Лицето Маска Фотон Кожа Подмладување Лице Подигање на Белење на Затегнување на Вратот Анти-навремено Анти-стареењето

7-во-1 LED Светло Терапија Лицето Маска Фотон Кожа Подмладување Лице Подигање на Белење на Затегнување на Вратот

DEN 8597.00
DEN 9552.00
-10 %
Од стока


Имаме за цел да се спакуваат и испраќање на сите парцели во рок од 48 часа по плаќањето (Од понеделник до петок). Можете да проверите на интернет преку оваа веб-страница : https : //service. Ние ќе објави Кинески празник известување до сите купувачи спроти празникот почнува. Ако имате било каков проблем со нашиот предмети или услуга, ве молиме слободно контактирајте со нас прво. Максимална Моќност Контрола Програма -15 минути.
7-во-1 LED Светло Терапија Лицето Маска Фотон Кожа Подмладување Лице Подигање на Белење на Затегнување на Вратот Анти-навремено Анти-стареењето
Топло совети :
1.
Ако пратката е испратена од SPSR да Русија, купувачот треба да ги понудите вашите лични даночен број од сега па натаму. Ако е можно, да носат екстра око влошки за да се избегне силна светлина. Покрај тоа, сина светлина има мирна акција која е многу ефикасен за hypersensitivity. Ако имате било какви посебни барања на превозот, ве молиме да ни кажете во детали.
Сината светлина (Сино-470nm)
Бактериите во акни содржи Porphyrins, бидејќи на висок афинитет со бранова должина, сина светлина е во можност да го убие Porphyrins. Време на испорака ќе бидат под влијание на некои посебни околности, вклучувајќи : инспекција обичаи, празници, посебни временски услови, политика корекција, оддалечените области и така натаму.
На црвено светло (Црвено-630nm)
Тоа ќе се стимулира растот на колаген. Третманот време shoulde не надминува 20 минути. Лесно да се работи со целосен екран на допир (3 програмите вклучени). НЕ користите маска за континуирано за долго време, бидејќи кожата му е потребно време за лекување. Електро стимулација третман Вклучени.
Ние ќе го цениме вашиот добар повратните информации за цел. Ве молиме носат маска прво, пред почетокот на третманот за да се избегне силна светлина на очите. Колагенот е важен протеин кој се користи за поправка на оштетените ткива и за поправка на стариот ткива. Следните групи на луѓе не треба да им биде дозволено да го користи инструмент : Деца, пациенти со болест на кожата, peopel чија кожа е лесно да се биде чувствителен, луѓето со срцева болест, бремени жени, пациенти со епилептички, болест на тироидната жлезда и други болести.
Жолта светлина (Жолто-590nm)
Тоа има посебен 590nm бранова должина, така што може да се подобри размената на кислород во клетките, на клетки од кожата да го надополнува својата енергија, decomposing пигмент, промовирање на лимфна дренажа, подобрување на брчките, груба кожа и др. Бразил, Agentina, некои земји од Јужна Америка и Африка може да му треба повеќе време да се испорача. Во нормални случаи, потребно е 25-60days да пристигнат. Ве молиме прочитајте го упатството внимателно пред операција, и следете ги следниве чекори правилно. За време на зафатен сезона или под влијание на други фактори, тоа може да трае 35-90 дена. Ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши сите проблеми и да се обезбеди најдобра услуга на клиентите.
Виолетова светлина (виолетова)
Виолетова Акни, отстранување Тоа е црвена и сина dual-band светлината, таа е комбинација од два вида на фотон терапија ефект, особено во третманот на акни и мозолчиња марка има посебни добар ефект и поправка ефект
На cyanine светлина(cyanine)
Навлезат длабоко во кожата, го забрзува живото ткиво на метаболизмот, се распаѓаат сензација, да се подобри појавата на фини линии и доделување на кожата
Ласерската светлина (Бела)
Тоа може да навлезат во кожата и длабоко, па да се забрза ткиво метаболизмот, распаѓање боја места, подобрување на појавата на фини линии и стареење на кожата. Руските купувачи треба да се пополни во вашата целосна англиски име само во случај да не сте во можност да ја прими пратката. Фреквенција прилагодливи на екранот за повторно да се прилагоди на справи. Ние може да понуди и други превозот методи, како и, како што се Fed Ex, UPS-от, итн.
Предностите на led маска светлосна терапија :
а.

боја:
ЕУ адаптер, велика БРИТАНИЈА адаптер, НИ адаптер, АУ адаптер
Број На Модел На:
HU-L001B
Големина:
23cm*20.5cm(H*W)
Тип:
led кожата
Лажни Eyelash Занает:
Машина Направени
Бренд Име:
ТОП УБАВИНА
Материјал:
Композитен Материјал
Точка име :
инфрацрвена светлина терапија доведе лицето маска
функција 1:
белење на кожата
функцијата 2:
Фотон светлосна терапија
Функција 3:
led фотон светлосна терапија маска
Функцијата 4:
led светло терапија машина
Функцијата 5:
led светло терапија навремено
Функција 6:
led светло терапија маска
Лицето Маска Големина:
23cm*20.5 cm(H*W)
Вратот маска големина:
15cm*11cm(W*H)
Функција:
LED Светло Терапија
R

Додатоци на производи