.

.

125X1740mm Тапан Грејач Силиконска Гума Грејач 55 Литри/200L Тапани 1 Година Гаранција, Бесплатен Превозот,Прилагодено Дизајн Добредојде

125X1740mm Тапан Грејач Силиконска Гума Грејач 55 Литри/200L Тапани 1 Година Гаранција, Бесплатен Превозот,Прилагодено

DEN 6182.40
Од стока


(Купувачи од Русија, исто така, може да се купи од нашите руската компанија : keenovo.ru, ви благодариме!)
Зошто Keenovo Печка?
Како еден од првите производители на флексибилни грејни во Кина, ние имаме разбирање за сигурноста на нашите греење елементи за вашите уреди,машини и опрема,НИКОГАШ не може да биде над-истакна, а ние нудиме најдобар квалитет по конкурентни цени со ветувања подолу :
а)Ние ги користиме САМО Arlon силиконска гума супстрат увезени од САД и автентични Du Pont Polyimide филм во продукција за да се обезбеди најдобри греење перформанси и најдолго служат како, особено при високи температури и во долго време греење процес.
б)Ние нудиме БЕСПЛАТНА помош во грејач дизајн за да се постигне идеална термички решение за вашата апликација.
c)Секоја грејач е ново направени да нарачате и фабрика-прегледано пред породувањето.
Тоа е Електрична енергија И Топлина ќе се соочите со, s o да НЕ се дозволи каков било ризик во вашата апликација кога ќе се keenovo како најдобар.
Клиент Сведоштва
........................................................................................................................
Подолу е опис на Објектот ќе се купуваат со овој линк :
Ќе се купуваат нашиот Стандард 125*1740mm Флексибилни Силикони Тапан Грејач( Жица Рана) за 55 Gallon или 200 L Тапани. Место на Потекло Шангај, Кина (Копно) Број на Моделот на 12517401000220 is_customized Yes Големина 125*1740mm Моќност 1500 W Напон 230 V Работна Температура 30~150 Сте C w/ Контролер Одредување на Пролет Куки(Велкро Ремени Достапни) Гаранција 1 Година
Ве молиме контактирајте со нас за специјален попуст на голема количина купување.
Прилагодено Дизајн Добредојдени.
Ако ви треба греење тапани на други тома, ве молиме да не информирате на дијаметар и ние ќе го реализира тоа за вас.
Само кажете ни ги вашите греење барања/пријави и нека нашите флексибилни термички добрите дизајн за вас.
Претходната термостат :
Сега, нова термостат : подобар квалитет, иста цена
Општ Вовед на Силиконски Греалки
Грејач Структура Илустрација :
Ве молиме имајте во предвид дека сите силикони грејачи се жица рана стандардно, ве Молиме контактирајте со нас ако сакате гравирани фолија.
Типични Апликации на Siliocne Грејачи :
Вие исто така може да ви се допаѓа нашиот популарен предмети се следниве :

R

Додатоци на производи