.

.

Врвен квалитет AWS A-5.18 ER50-6 Миг Маг Цо2 за Заварување Жица Solda миг 1.0 mm Факел, Авто Заварување Пиштол жица 1 килограми/Гајтанот Гајтанот

Врвен квалитет AWS A-5.18 ER50-6 Миг Маг Цо2 за Заварување Жица Solda миг 1.0 mm Факел, Авто Заварување Пиштол

DEN 1083.00
DEN 1190.40
-9 %
Од стока


1.0 mm 1.2 mm 1kgs Миг Маг Цо2 за Заварување заварчик жица
Автоматско заварување Жица.
Функција :
Жица дијаметар : 1.0 mm
тежина : 1kgs / гајтанот
1. Discription :
aws a-5.18 ER50-6 цо2 за заварување жица solda миг 0.8 mm е погодна за 100% CO2 и аргон & CO2 мешани гас заштитна заварување со стабилна физибилити, добра заварување шевовите, помалку spatters и одличен заварување процес својства, погоден за сите-позиција заварување работа.
2. Функција :
1. Тоа има одлични механички перформанси како што се брзо топење стапка, висок депонирање на ефикасност,
стабилна лак, малку spatter, убава споеви.
2. На згура е течност и кога појачани тоа е компактен и лесно да се отстрани
3. Заварување на јаглероден челик, ниска легиран челик & 500 Mpa одделение ниска легури со висок интензитет челични конструкции, итн. Како возила, изградба, мост, бродоградба, притисок брод индустрија и цевковод итн.
4. Таа е погодна за сите положба, заварување на челични листови и неправилни зглобовите, дури и под неповолни услови.
5. Висока-брзина заварување на светлината мерач плоча и гасовод челик.
Пакет : 1 гајтанот x жица за заварување

Дијаметар:
1.0 mm, 1.2 mm
Бренд Име:
CARVO
Тежина:
1kgs
Флукс Содржина:
na
Примена:
МИГ заварување
Број На Модел На:
СС-MW-001
Дијаметар:
1.0/1.2 MM
Точка На Топење:
2700
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
гајтанот:
Црна пластика
Тежина:
1 килограми co2 миг жица за заварување
Објектот:
миг co2 mg заварување
R

Додатоци на производи