.

.

16 Компјутери/Многу 21 Компјутери/Set Гас Леќа Заварување Факел Stubby Комплет Алатки За Tig WP-17/18/26 Серија WL20 --M25

16 Компјутери/Многу 21 Компјутери/Set Гас Леќа Заварување Факел Stubby Комплет Алатки За Tig WP-17/18/26 Серија

DEN 438.00
DEN 561.60
-22 %
Од стока

16 Компјутери/Многу 21 Компјутери/Set Гас Леќа Заварување Факел Stubby Комплет Алатки За Tig WP-17/18/26 Серија WL20 M25 Опис : Карактеристики :
100% Сосема нов и висок квалитет !
Материјал : Бакар(collets), Керамика(Shield Чаши), Гума(Заптивка)
Боја : Како што е прикажано
Погодни за :
Може да се користи на WP-17 WP-18 WP-26 TIG Заварување Факелот
Овој комплет одговара :
За Сите 17 26 серија воздух за ладење заварување факели и 18 серија на вода за ладење факели
За Линколн PTA-17 PTA-17 V PTA-26 PTA-26 V PTW-18 Tig Заварување Факели
За Милер Diamondback DB17 DB17 V DB26 DB26 V DB 18 Tig Заварување факели
Вклучуваат :
1 x #4 53 N58 Алумина Млазницата Чаши 6.5 mm 1/4"
1 x #5 53 N59 Алумина Млазницата Чаши 8.0 mm 5/16"
1 x #6 53 N60 Алумина Млазницата Чаши 9.5 mm 3/8"
1 x #7 53 N61 Алумина Млазницата Чаши 11.0 mm 1/16"
1 x #8 53 N61 S Алумина Млазницата Чаши 12.5 mm 1/2"
1 x 57 Y04 Краток Назад Првенство за Tig Заварување Факелот
1 x 57 Y03 Медиум Назад Првенство за Tig Заварување Факелот
1 x 57 Y02 Долго Назад Првенство за Tig Заварување Факелот
1 x 17 CB20 G Collets Тело за Tig Заварување Факел 1.0 mm 0.040"
1 x 17 CB20 G Collets Тело за Tig Заварување Факел 1.6 mm 1/16"
1 x 17 CB20 G Collets Тело за Tig Заварување Факел 2.4 mm 3/32"
1 x 17 CB20 G Collets Тело за Tig Заварување Факел 3.2 mm 1/8"
1 x 10 N22 S Collets за Tig Заварување Факел 1.0 mm 0.040"
1 x 10 N23 S Collets за Tig Заварување Факел 1.6 mm 1/16"
1 x 10 N24 S Collets за Tig Заварување Факел 2.4 mm 3/32"
1 x 10 N25 S Collets за Tig Заварување Факел 3.2 mm 1/8""
1 x Гас Леќа Изолатор
1 x WL20 1.0 X150mm 0.04" x 6" lanthanated Electrode
1 x WL20 1.6 X150mm 1/16" x 6" lanthanated Electrode
1 x WL20 2.4 X150mm 3/32" x 6" lanthanated Electrode
1 x WL20 3.2 X150mm 1/8" x 6" lanthanated Electrode
Напомена :
Поради различни следи и светлосен ефект,вистинската боја можеби мало различни од сликата боја.
Ве молиме овозможи 2-3cm се разликува поради прирачник за мерење .
Пакетот Вклучува : 1 Сет x 21 Pcs Гас Леќа Заварување Факел Stubby Комплет

Заварување Дијаметар:
1.4 mm, 16 КОМПЈУТЕРИ
Бренд Име:
Тешка Опрема
Тип:
заварување факелот
Заварување Тип:
Tig Факелот
Број На Модел На:
WP-17/18/26
R

Додатоци на производи