.

.

Кина големо Ласерски терапевтски медицинска опрема се стегне вашата Vaginitis грлото на ерозија

Кина големо Ласерски терапевтски медицинска опрема се стегне вашата Vaginitis грлото на ерозија

DEN 9573.00
DEN 12432.00
-23 %
Од стока

Женски репродуктивен систем набори се бројни, комплексни структура, и се наоѓа длабоко во внатрешноста, увоз-стил третман на најмала грешка, може да предизвика сериозни последици.5*25cm(L*W*H)
Package7*7*30cm Тежина(КИЛОГРАМИ) 1.Кина големо Ласерски терапевтски медицинска опрема се стегне вашата вагинална Опис на Производот
Што е гинекологија 650nm ниско ниво ласерска терапија опсег?
1. Чисто зелени физиотерапија, без несакани ефект, без болка. 1800m Ах литиум батерија, женските може да тоа во во местото каде и било кое време.
Што е жена гинекологија светлосна терапија уред Параметри?
Опис на Модел COZING-W01 Име Преносни гинекологија инструменти капацитетот на Батеријата 1800m Ah литиум батерија може да се наплаќа Ласерски диоди број 17 компјутери ласерски диоди бранова Должина 650nm Вкупно излез 85m W Услови за Работа
Релативна влажност : ≤80%
б Температура опсег :
c работната средина треба да бидат ослободени од корозивни гасови.,ltd е водечки снабдувач на ласерска терапија се види, коленото болка ласерска терапија уред, рачен ласерска терапија уред, мулти-функционални болка ласерски, ниско ниво на ласерски третман инструменти, гинекологија ласерска терапија уред , слабеење појас ,простата терапија уред, градите светлина скрининг уред, кислород генератори и видови на домашна употреба инструменти со добро опремени тестирање објекти и силна техничка способност.
Се споредуваат со другите, што е жена гинекологија светлосна терапија уред предност?
1. Тоа, исто така, s го стимулираат производството на колаген, зголемување на колаген, регенерацијата , така има добар ефект на сушење на вагината се стегне. благи не-специфични vaginitis
3. Тоа е комбинација на ласер терапија и масажа во еден инструменти, а можат да бидат избрани . Кога ласерски работи, тоа би можело да поправка на оштетените ткива и клетки , activing на ензимот . Имаме неколку децении на клинички апликации за 650nm ниско ниво ласерски работи за gynecolgy поле . И црвени клетки исто така, може да се апсорбираат ласерска енергија, на тој начин кислородот сметководствена способност се зголемува , и го забрзуваат крв circulartion и метаболизмот, така третман на columnar ectopy и благи не-специфични vaginitis
3. Блага грлото на ерозија, cervicitis & columnar ectopy
2. Тоа е мал во големина, лесен за ракување, пациентот може да се третираат дома повеќе лесно . Со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и брилијантен дизајн, нашите производи се широко се користи во болница, клиника и дома здравствена заштита. Масажа Може да биде одберете потребни или не е потребно Димензија(cm)
product3. Се стегне вагината
Работи на принцип
Што е ласерска терапија жена гинекологија светлосна терапија уред Принцип?
1. Ласерската светлина може да навлезат длабоко во телото (до 50mm) за подобар третман за vaginitis
и columnar ectopy третман
6. Throug h години на научни експерименти и клинички искуство, тоа е се покажа дека црвениот ласерската светлина има функции, како што се биолошки photochemical ефект и светлина biostimulation ефект. за рефус цел на Нашите Услуги
Она што е Гаранција Услови?
· Сите наши стр roduct, гаранција е една година
· Пред пратката, тоа ќе биде прегледано, за да се обезбеди секој еден од нив работи
· Пред пратката, пакување слика на производот ќе биде испратен за проверка
Компанијата Информации
За Нас
Зошто да не одберете нас?
- Wuhan Cozing Медицински Помагала Co. Не користите уредот во средина каде силно електромагнетно поле постои. 17 ласерски зрак во еден уред, дури и еден ласерски зрак кон крајот на истрагата, водите и добар третман ефект врз c olumnar ectopy и vaginitis .5 кг
Како да се користи ?
Пакување & Испорака
Она што е Превозот услови?
· Fed Ex/DHL/UPS/ТНТ за мостри или MOQ цел, Врата-до-Врата
· Со авион или по Море за рефус со цел, за ФЦЛ; Аеродром/ Порт примање
· Потрошувачите наведувајќи шпедитери или други преговара превозот методи
· Време на испорака : 2-3 дена за примероци и MOQ цел; 7-30days.

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Примена:
Телото
Материјал:
Памук, ABS
Бренд Име:
COZING
Број На Модел На:
COZING-W01
Големина:
Small
Објект:
Кина големо Ласерски терапевтски медицинска опрема се стегне вашата v
Име :
17 компјутери со 650nm Жените најдобри физикална терапија опрема подобрување на vagin
Ласерски диоди :
17 компјутери со 650nm
Место на Потекло:
Кина
За сертификација на:
CE
Број На Модел:
COZING-W01
Начин На Плаќање:
Western union , MoneyGram, T/T, PAYPAL
Карактеристика еден:
физиотерапија рехабилитација
Функција две:
масажа и ниско ниво ласерска
Функција:
Физиотерапија Блага грлото на ерозија, cervicitis; и благи не-spec
R

Додатоци на производи